Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By carolsz -  04 kwie 2016, 21:51
 dolnośląskie
#223048
ja miałem kiedyś tak, że po długim postoju (kilka dni) na ręcznym po ruszeniu było słychać masakryczny pisk, jakby się ręczny nie zwolnił. rozwiązanie było proste - wystarczyło częściej używać ręcznego, na światłach, korku itd. i już mi ręczny nie przywiera, wyrobił się.
By piotrek18ony -  31 sie 2016, 12:06
 opolskie
#238148
Witam Panowie. Przez jakiś czas walczyłem z nieodbijającym hamulcem ręcznym z prawej strony. Lałem WD do dzwigni i był spokój na jakiś czas. Od 3 miesięcy mam problem już z obydwoma kołami. Przestałem używać ręcznego bo wajha była luźna i musiałem manualnie odbijać ten zacisk bo tarło strasznie.
Chciałbym to naprawić jednak nie wiem od czego zacząć. Zdemontować zaciski i rozebrać wszystki i wyczyścic ? Czy trzeba kupić jakiś zestaw naprawczy też ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  31 sie 2016, 12:33
 zachodniopomorskie
#238151
piotrek18ony pisze:Witam Panowie. Przez jakiś czas walczyłem z nieodbijającym hamulcem ręcznym z prawej strony. Lałem WD do dzwigni i był spokój na jakiś czas. Od 3 miesięcy mam problem już z obydwoma kołami. Przestałem używać ręcznego bo wajha była luźna i musiałem manualnie odbijać ten zacisk bo tarło strasznie.
Chciałbym to naprawić jednak nie wiem od czego zacząć. Zdemontować zaciski i rozebrać wszystki i wyczyścic ? Czy trzeba kupić jakiś zestaw naprawczy też ? Pozdrawiam
Zaciera się tulejka w zacisku od mechanizmu ręcznego, jak się ją rozbierze i wyczyści potrafi po tem cieć zacisk. Ja kupiłem ori zacisk nowy na allegro i problem z głowy. Problem tkwi w tym, ze po latach dostaje się wilgoć pod uszczelkę dźwigni i rdzewieje w środku zacierając się, jak się wyczyści to często się roszczenia, można odgiąć nożykiem tą uszczelkę i tam popsikać, pomorze na chwilę.
By wojniz -  31 sie 2016, 15:02
 podkarpackie
#238159
piotrek18ony pisze:Zdemontować zaciski i rozebrać wszystki i wyczyścic ? Czy trzeba kupić jakiś zestaw naprawczy też ? Pozdrawiam
Jeżeli czujesz się na siłach, to rób (w sumie najgorsze w tym wszystkim jest odpowietrzyć hamulce) .