Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By witek77723 -  31 gru 2014, 16:31
 kujawsko-pomorskie
#157399
Witam! Moj problem polega na tym ze po opuszczeniu recznego hamulec blokuje kolo. Linka dobra juz sprawdzilem. Zaobserwowalem ze dzwigienka przy recznym nie odskakuje do konca natomiast linka tak. Dzis wyczyscilem ta dzwigienke i nasmarowalem ale nadal nie puszcza. Mam pytanie. Czy bez sciagania zacisku i bez spuszczania plynu, odpowietrzania hamulcow mozna jakos wykrecic sama ta dzwignie aby dokladnie ja wyczyscic i wymienic ta sprezynke??
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  01 sty 2015, 9:19
 warmińsko-mazurskie
#157574
witek77723 pisze:Czy bez sciagania zacisku i bez spuszczania plynu, odpowietrzania hamulcow mozna jakos wykrecic sama ta dzwignie aby dokladnie ja wyczyscic i wymienic ta sprezynke??
No raczej nie da rady, musisz zdemontować zaciski żeby coś zrobić, i odpowietrzyć cały układ :( a co do płynu, to też dobrze byłoby przy okazji wymienić, bo co 2 lata powinno się robić wymianę :) Chyba że wymieniałeś niedawno, to płynu nie trzeba spuszczać, wystarczy że w wężyk wkręcisz śrubkę żeby nie uciekał jak wykręcisz z zacisku albo można również szczypcami ścisnąć wężyk i nie będzie uciekał . A tu masz jak to wszystko zrobić :)
http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t= ... wy#p135001" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=3910" onclick="window.open(this.href);return false;
By Odwaznyyy03 -  30 wrz 2015, 17:25
 kujawsko-pomorskie
#194525
Witam :) mam problem z tylnym zaciskiem lewego koła. A mianowicie cieknie mi płyn hamulcowy z tego sworznia od ręcznego :/ wiecie może czy jakoś da się to naprawić jakiś zestaw naprawczy czy coś ? czy trzeba zacisk wymienić ?
Awatar użytkownika
By marnon -  15 mar 2016, 14:55
 śląskie
#220115
dziś miałem normalny przegląd u mechanika z wymianą oleju, zauważyłem że ręczny jak jest spuszczony to dźwignia ma spory luz zanim zaciągnę, mechanik mówił że do wymiany jest cały zacisk tylnego hamulca ponieważ tam jest już skorodowana ta dźwignia od hamulca ręcznego i nie opłaca się tego otwierać... nie idzie tego faktycznie naprawić ? trzeba wymienić cały zacisk?
Awatar użytkownika
By marnon -  15 mar 2016, 16:51
 śląskie
#220126
unseen pisze:A klocka ile zostało ?
Myślę że zostało z 40% klocków jeszcze . generalnie niby nie odbija do końca ręczny ale jak tocze się powolutku to auto mi nie hamuje . jak mocno go zaciagne to na gorce nie zjeżdża .
By maverick -  15 mar 2016, 18:45
 lubelskie
#220133
Masz duzy luz na dzwigni recznego,bo pewnie nie cofa ci sie do konca ta dzwignia na zacisku do ktorej dochodzi linka.To sie czasami zapieka I sprezyna na zacisku nie daje rady tego cofnac.
Czasem to da sie rozruszac lejác WD40 I ruszajac tym ze 100 razy w przód I w tyl.