Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By emiter -  03 kwie 2015, 13:12
 łódzkie
#172510
Drążek stabilizatora z tyłu poskrzypuje :hmmm: na obejmach montażowych do nadwozia :hmmm: lub na łącznikach. Problem pojawia się od czasu do czasu jak jest sucho - jak tylko popada trochę problem znika. Sam drążek jest już nieco zardzewiały itd. Przymierzam się do definitywnego rozwiązania problemu - jednym słowem wymiana. I teraz pytanie czy jest sens montować grubszy/sztywniejszy czy zregenerować obecny - demontaż, jakieś piaskowanie, w proszek go, nowe gumy, obejmy itd. Dodam, że większość elementów gumowo-metalowych tylnego zawieszenie została wymieniona - był już ich czas. Podpowiedzi i opinie mile widziane... :thank_you:
Awatar użytkownika
By BUBER. -  03 kwie 2015, 16:10
 mazowieckie
#172523
Moim zdaniem jak masz zamiar tak regenerować swój obecny to kupił bym grubsza ja u siebie też jestem przed taką wymiana. Czytałem że auto lepiej reaguje przy gwałtownych ruchach np zmiana pasa ruchu tył nie buja i auto lepiej się prowadzi w ostrych zakrętach.