Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  16 sty 2015, 13:48
 warmińsko-mazurskie
#160995
Uuu, kurcze przykra sprawa, bez autka kilka dni, ale co zrobić :( . Z drugiej strony dobrze że wolne, to autko zbytnio nie potrzebne. może wcześniej coś ogarną :unsure: A jakby dziś gdzieś przewód kupić w innym ASO i im podrzucić to może jutro by zrobili :) :unsure:
Awatar użytkownika
By dezmond -  09 kwie 2015, 1:07
 śląskie
#173179
Witam, od jakiegoś czasu (a dokładnie od wymiany zawieszenia) mam bardzo twardy pedał hamulca. Auto hamuje tak jak wcześniej lecz klocki i tarcze bardzo szybko się nagrzewają, po krótkiej trasie od razu czuć zapach spalonych klocków. Co to może być? Sprawdzałem auto na podnośniku i żadne koło przy obracaniu nie miało oporu.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 kwie 2015, 10:47
 śląskie
#173216
Hmm twardy hamulec to od słabego podciśnienia z pompy w dizlu vacum? Nieszczelność uszk zaworek co idzie do serwa...
Ale dlaczego się grzeją hamulce podczas jazdy.... Nie kombinowali mechnaniory przy serwie? tam się to chyba reguluje skok hamulca...
Awatar użytkownika
By dezmond -  09 kwie 2015, 14:42
 śląskie
#173248
Sam robiłem własnie z zawieszeniem i nawet nie dotykałem hamulców przy tym. Jest to możliwe że tarcze sa brudne z resztek wd40 czy jakiś smarów i przez to tak sie dzieje?
By Bartas -  09 kwie 2015, 14:59
 kujawsko-pomorskie
#173249
dezmond pisze:Sam robiłem własnie z zawieszeniem i nawet nie dotykałem hamulców przy tym. Jest to możliwe że tarcze sa brudne z resztek wd40 czy jakiś smarów i przez to tak sie dzieje?
O.o polej kujawskim jak będa piszczały O.o, jesli masz brudne tarcze to trzeba je wyczyścić od razu!!!....
Awatar użytkownika
By dezmond -  17 kwie 2015, 20:08
 śląskie
#174256
PinkFloyd pisze:
dezmond pisze:Odrazu jest twardy, ma moze dwa milimetry luzu
Przed odpaleniem napompuj hamulec i mocno trzymaj , odpal i zobacz czy trochę pedał opadnie.
Opada minimalnie

Ad 01 lipec
Zmieniłem w vcds siłę hamowania z 2 na 1 i jest git :D
Awatar użytkownika
By Rumak -  22 cze 2015, 19:58
 pomorskie
#182940
Mi w ostatnich dniach tez heble zaczęły plątać figle dzisiaj znalazłem trochę czasu i powodem twardego pedału była pęknięta rurka idąca od serwa do pompy wacum
Obrazek


NR ustrojstwa 1K0 612 041 FL :) do mojego 2.0 azv