Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Cimek -  03 gru 2015, 22:13
 opolskie
#203487
szuwar pisze:Witam,
U mnie z koleji golf v kombi z 2009 słychać od czasu do czasu stuknięcie, lub taki mocniejszy szum w momencie jazdy po nierównościach . Dźwięk ten dobiega z prawego tylnego koła lub jego okolic. Gdy mam załadowany bagażnik słychać ten dźwięk mocniej i częściej. Zastanawia mnie co to może być..amortyzator, jakaś guma?
Szum, to łożysko pewnie. Podnieś auto i zakręć kołem.
By szuwar -  04 gru 2015, 14:54
 dolnośląskie
#203554
Witam, nie to nie tego rodzaju szum, może błędnie napisałem ze to szum. Słychać wyrażnie stuknięcia, to wychdzi z zawieszenia tylnego, może coś z amorkiem się dzieje, lub wachaczem- tulejami
By szuwar -  07 gru 2015, 13:06
 dolnośląskie
#203953
U mnie to to raczej jakaś guma bedzie do wymiana bo ten odgłoś, ocierania-skrzypienia dochodzi z prawego tylnego koła, jak naciskam na karoserie to słychac trzeszczenie wychodzace od okolic koła
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 gru 2015, 13:11
 pomorskie
#203955
szuwar pisze:U mnie to to raczej jakaś guma bedzie do wymiana bo ten odgłoś, ocierania-skrzypienia dochodzi z prawego tylnego koła, jak naciskam na karoserie to słychac trzeszczenie wychodzace od okolic koła
u mnie trzeszczała poduszka amortyzatora
By mefjuww -  12 paź 2016, 17:29
 dolnośląskie
#240850
Panowie, nie chcąc zakładać nowego tematu napiszę tutaj.

Kupiłem półtora miesiąca temu dla żony Golfa V 1.9 TDi.

Od początku były stuki z tyłu na dziurach, takie "głuche metaliczne puknięcia". Jednak jest jeszcze jedna dziwna sprawa, kiedy jadę po np. drodze szybkiego ruchu po łuku, przy prędkości powyżej 80km/h czuję jakby mi tył uciekał i wracał i tak w kółko, jak wyjadę na prosto jest ok.

Pytam tutaj, mieszkam za granicą a nie znam tu mądrego mechanika co by mi tu zdiagnozował. A francuscy mechanicy to typu pana Miecia z garażu.

Macie jakieś pomysły? Tuleje, łączniki stabilizatora, gumki stabilizatora?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  24 gru 2016, 15:02
 zachodniopomorskie
#244737
Witam panowie ostatnio zaczeło mi coś jakby pukać drgac ciężko to zprecyzować a dzieje się to tylko jak skręcam ostro w lewo jak samochód sie kładzie na prawo cos słychać w prawym kole przednim , dzisiaj byłem na diagnostyce zawieszenia no i nic nie znalezli , przegłub nie puka , pukanie jest tylko na mocnych zakrętach ma ktoś może jakiś powysł na to ja myśle jeszcze o łozysku amortyzatora bo jakiś czas temu dawało znać o sobie popiskiwało czasami na skrecaniu w miejscu ale póżniej ustało.?
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  25 gru 2016, 9:27
 zachodniopomorskie
#244754
Myslisz ze to bedzie przegłub ?

Dodano po 2 godzinach 41 minutach 36 sekundach:
Może i masz racje kolego wlasnie wrocilem z jazdy i zwrocilem uwage ze jak wchodze w zakret z dodaniem gazu chalas jest wiekszy jak z ujeciem gazu lub bez dodawania gazu jezeli to przeglub to czy wewnetrzny prawy ? Niechcial bym wymieniac dobrych czesci .
Awatar użytkownika
By pitt52 -  26 gru 2016, 8:49
 śląskie
#244771
Paweldaniel pisze:Myslisz ze to bedzie przegłub ?

Dodano po 2 godzinach 41 minutach 36 sekundach:
Może i masz racje kolego wlasnie wrocilem z jazdy i zwrocilem uwage ze jak wchodze w zakret z dodaniem gazu chalas jest wiekszy jak z ujeciem gazu lub bez dodawania gazu jezeli to przeglub to czy wewnetrzny prawy ? Niechcial bym wymieniac dobrych czesci .
Ja także obstawiam przegub ale zewnętrzny prawy. Miałem taką historię z przegubem, że hałasował mi przy obciążeniu a głównie jeździe pod górę. Wtedy padł wewnętrzny a po wymianie cisza.