Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By ibis -  04 lut 2017, 14:43
 warmińsko-mazurskie
#247119
Witam.
Od dłuższego czasu borykam się z problem pukania podczas hamowania przy małej predkosci 40 km/h w dół. Dodam, że pedał hamulca nie drga, nie pulsuje podczas hamowania. Kierownica nie drży, jest tylko głuchy dźwięk jak na filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=V1XVt3E1E3E

chce dodać, że ten dźwięk nie występuje zawsze. Gdy umyje auto, to przez parę dni jest wszystko ok. Może to być wina piasku/syfu który się dostaje pomiędzy klocki?, miał już ktoś podobny problem.
Dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
By pitt52 -  04 lut 2017, 18:12
 śląskie
#247132
A czy jak wciśniesz sprzęgło to sytuacja się zmienia? Czy występuje na każdym biegu? Czy nie ma żadnej różnicy. Z tego co piszesz to można wykluczyć układ hamulcowy. Ja bym sprawdził przeguby, a jeśli to wykluczysz to raczej coś w skrzyni biegów może być uszkodzone. Pzdr
By ibis -  04 lut 2017, 19:49
 warmińsko-mazurskie
#247133
Gdy wciskam sprzęgło to nic się nie zmienia. Jak daję auto na tzw. luz i naciskam hamulec to również słychać ten charakterystyczny dźwięk. Dodam, że 3-4 tygodnie temu miałem przegląd i nic nie wyszło żeby coś stukało/pukało.
Jeszcze jakieś pomysły?
A co z tym, że jak auto jest umyte koło kół itd, to wszystko jest ok przez parę dni.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  04 lut 2017, 20:35
 pomorskie
#247137
Po pierwsze sprawdzić porządnie zawieszenie, po drugie sprawdzić poprawność mocowania sanek bo lubią się odkręcać śruby no i trzecie to oględziny tarcz klocków i zacisków

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
ibis pisze: A co z tym, że jak auto jest umyte koło kół itd, to wszystko jest ok przez parę dni.
A to już jest jakaś magia bądź siła wyższa :P
By ibis -  04 lut 2017, 20:46
 warmińsko-mazurskie
#247139
Podjadę na stację diagnostyczną i niech mi sprawdzą zawieszenie. Sanek? można coś jasniej?

No z tym myciem mówię poważnie. Dlatego się zastanawiam czy to nie klocki/tarcze. Jednak szukam odpowiedzi żeby nie wymienić pół samochodu...
By ibis -  05 lut 2017, 10:40
 warmińsko-mazurskie
#247154
Ok, rozumiem.

Ktoś może jeszcze miał podobny problem?.

Dodano po 1 godzinie 59 minutach :
Chcę dodać, że w wrześniu wymieniałem z tyłu klocki i tarcze. Głos słychać tylko podczas hamowania, a więc szukać z przodu?
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  05 kwie 2017, 4:49
 zachodniopomorskie
#250032
Witam panowie ze względu ze bylem zagranica jakiś czas nie miałem czasu na wyeliminowanie mojego problemu ze stukaniem ostatnio sugerowaliscie mi przegub , przypomne problem jest przy skręcie w lewo kiedy samochód jest bardziej obciążony na prawo słychać jak by pukanie drganie zauwazylem ze przy większej predkosci wystarczy delikatnie skrecic w lewo i zaczyna hałasowac ,diagnostyka zasiedzenia nic nie dała , tarcze hamulcowe nowe kiedys mi popiskiwalo łożysko amortyzatora na postoju jak krecilem kołami. Gdzie szukać ?
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  12 kwie 2017, 20:53
 zachodniopomorskie
#250378
Panowie bylem u mechanika z tym i on sam nie jest pewny co to może być ale stawia na przegub któryś lub półośka najlepiej bylo by wymienić komplet , tylko czy to pomoże a z drugiej strony powiedział że może wyciągnąć półośkę i wtedy będzie widział czy któryś przegłub jest do wymiany
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  15 wrz 2017, 9:15
 zachodniopomorskie
#257004
Witam panowie ze przebywałem zagranica jeszcze nie uporałem się z tym hałasem przy skręcaniu tak jak wczesniej pisałem przy szybszej jeżdzie przy skręcaniu w lewo jak samochód kładzie się na prawo czuć na kierownicy drgania jak by koło było zle wyważone i zaczyna drgać ( opony nowe ) a przy wolniejszej jezdzie jest odwrotnie skrecając w prawo na 2-biegu jak przycisne gaz to słychać jak by przegub strzelał któryś . Panowie może ktoś z was się orientuje co to , myślę że przegub tylko który ?