Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Cimek -  20 gru 2017, 11:28
 opolskie
#260303
Moja półoś jest do wymiany. Wg etki mam mieć 1K0407272CC-najnowszy jej numer (z etki online) to 1K0407272QN (pochodzi z 1.6tdi około 2010). Pytanko-czy lepiej wziąć najnowszy numer czy lepiej pozostać przy oryginale? Ktoś wymieniał? Bedzie pasować?
By Krzychu23Gda -  30 cze 2018, 22:40
 pomorskie
#266209
Witam, mam variata z 2008 r. od pewnego czasu słychać pukanie z przodu auta przy hamowaniu na nierówności przy niskiej prędkości. Wymieniłem klocki hamulcowe , łączniki stabilizatora przód, prowadnice zacisku i dalej słychać pukanie. Byłem na stacji diagnostycznej i nic nie znaleziono. Amortyzatory 90 procent, sworznie wahaczy i końcówki drążków ok. Sprawdzałem śruby sanek . Trzymają dobrze. Dodam że krótkie ruchy kierownicą powodują że słychać lekkie stuki, auto dobrze trzyma się drogi, szybko reaguje na ruchy kierownicą. Silnentblocki też są ok. Czy luzy maglownicy mogą być przyczyną? Wkurza mnie już to powoli. Jeżdżę codziennie z dziećmi i boję się o ich bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
By Cimek -  01 lip 2018, 10:34
 opolskie
#266216
@Krzychu23Gda Poducha amortyzatora sprawdzona?

W starym oplu sprawdziliśmy "opóźnienie" skrętu koła względem ruchu kierownicy. Sytuacja podobna, wtedy pomogła regeneracja magla.
By Krzychu23Gda -  07 lip 2018, 21:05
 pomorskie
#266462
Sprawdzone, myślę nad wymianą śrub mocujących sanki i wymianą silnentblocki na nowe. Auto ma przelatane 235 tyś. A tuleje jeszcze orginalne. Gumy wyglądają dobrze ale z starości mogą już tak nie trzymać jak nowe.
By Kajty -  08 sie 2018, 20:56
 małopolskie
#267287
Witam :D nie będę zakładał nowego postu tylko napisze tutaj :D zaczęło się od pęknięcia sprężyny w zawieszeniu przód prawy, pojechałem do mechanika wymienił sprężynę i poduszkę bo była taka potrzeba, po wyjechaniu od mechanika zauważyłem dziwne stukanie tak jak by sprężyna biła o poduszkę przy wyboistej drodze, po dwóch dniach pojechałem do mechanika z powrotem okazało się wylał się amortyzator został wymieniony, stukanie się zmniejszyło ale nadal jest co może być przyczyną ? w sumie wymienione zostały te trzy części ktoś ma jakiś pomysł co to może być?
Golf V 1.4 80KN
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  12 cze 2020, 11:55
 warmińsko-mazurskie
#282102
Panowie czy w tłumiku końcowym jest jakiś wkład czy coś co może się urwać i stukać w środku, bo nie mogę dojść co mi póka, a hałas jest tak głośny jakbym wjechał na klapę od studzienki, taki metaliczny stuk w 16 sekundzie się zaczyna. Dzieje się tak jak wjadę kołem w dziurę.
Dajcie znać czy filmik działa.
https://youtu.be/bnV7YRTUx4o
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  12 cze 2020, 12:34
 warmińsko-mazurskie
#282104
Mettenoos pisze:
12 cze 2020, 12:22
Wjedź na kanał szarp tłumikiem, jeśli o coś obija to przecież będzie widać i słychać. Na stacji diagnostycznej sprawdza ci to za symboliczną kwotę
Od tego zacząłem, tłumik mogę szarpać z całej siły i o nic nie obija, sprężyny całe, reszta tulei też siedzi sztywno a jak wjadę w dziurę to tak jakbym najechał na klapę od studzienki. Ehhh... Mówisz że na szarpakach wyjdzie takie coś, pytam bo nigdy nie bylem, chyba będę musiał spróbować

Dodano po 56 minutach 59 sekundach:
Jednak okazuje się że pękła sprężyna, leży w wahaczu kawałek i stuka.
Awatar użytkownika
By Pewex -  18 gru 2020, 8:28
 wielkopolskie
#284475
Cześć, piszę w sprawie pomocy, mam stuki, popukiwanie jadąc po bruku, podjeżdżając pod krawężnik słychać że jest gdzieś luz, uderzenie puknięcie. Lewe koło tak sądzę, raczej przód. Wymieniłem
-magłownica po regeneracji z drążkami kierowniczymi
-końcówki drążków kierowniczych
-łączniki stabilizatora
-pełne gumy na wahaczach z rs3/s3
- przegub zewnetrzny lewy
- poduszka amortyzatora lewa

Tyle mi przychodzi do głowy na teraz, podczas pisania posta. W sumie to rozmawiałem z mechanikiem to wychodzi ze został amortyzator, poduszki skrzyni i silnika i ewentualnie gumy stabilizatora? Czy źle myślę? Dodam że na sprężynach seryjnych nie ma takich stuków, a jak są założone -40 tatechnix to pojawiają się stuki, nie jest to mocne uderzenie a raczej takie jak wspomniałem popukiwanie :cray2: