Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kwaachuu -  01 maja 2015, 13:40
 łódzkie
#176452
Witam Wszystkich,
Tak jak pisałem w dziale powitań jeżdżę Golfem V 1.9 TDI 2004r. i mam mały problem od dawna... lecz dopiero teraz odnalazłem to forum i mam nadzieję że znalazłem razem z tym rozwiązanie na swój uciążliwy problem, a więc..

.. Przy małych prędkościach najczęściej na nierównym terenie chociaż na prostej też daje w znaki, z tylnego zawieszenia słyszę stukanie oczywiście podczas jazdy nic nie czuć jeśli chodzi o prowadzenie, lecz słychać ten denerwujący dźwięk. Problem ten mam od około roku, na początku tak jakby było rzadziej i ciszej, a teraz już za każdym razem i słychać dosyć głośno.
Około 2 tyg. temu był u mechanika, gdzie wymienia była piasta w tylnym lewym kole ( czujnik abs ) i oczywiście mechanik stwierdził, że nic nie tam nie widzi chociaż mówię mu żeby się przejechał to stwierdził, że nic nie słyszy nawet jak jechał. Tydzień temu był na przeglądzie gdzie było sprawdzane zawieszenie ( szarpaki ) mechanik wchodził pod auto i też mówi że luzów nie ma i że tutaj nie ma co się psuć ( przypuszcza jedynie że to mogą być końcówki amortyzatora ). Ech.. ;/ Czytając wcześniejsze fora doszedłem do wniosku że to mogą być tuleje wahaczy.
Więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo to już mnie zaczyna wykańczać nerwowo.
Z góry dziękuje. :)
By kwaachuu -  01 maja 2015, 13:53
 łódzkie
#176455
Wiesz co pojadę jeszcze raz do niego po majówce i mu powiem o tych łącznikach tylko łącznik lewy przedni wymieniał mi i ogólnie był dźwięk przy ruszaniu, redukcji, szarpnięciu inny niż ten z tyłu. Myślałem że jakaś poduszka jest do wymiany, ale okazało się chyba że to łącznik.
By kwaachuu -  01 maja 2015, 14:39
 łódzkie
#176461
Okej podjadę po majówce i mu powiem o tych łącznikach, tylko czemu z przodu wymienił mi jeden ? skoro powinno się wymieniać parami w zawieszeniu.
A co sądzicie o tych końcówkach amortyzatora co mi powiedzieli na stacji diagnostycznej albo tulejach wahacza ?
By Bartas -  01 maja 2015, 14:46
 kujawsko-pomorskie
#176462
kwaachuu pisze:Okej podjadę po majówce i mu powiem o tych łącznikach, tylko czemu z przodu wymienił mi jeden ? skoro powinno się wymieniać parami w zawieszeniu.
A co sądzicie o tych końcówkach amortyzatora co mi powiedzieli na stacji diagnostycznej albo tulejach wahacza ?
Bo przód kosztuje 4 * tyle : P i najczesciej siada ten od prawej strony.
By kwaachuu -  01 maja 2015, 14:48
 łódzkie
#176463
Hehe a ja mam wymieniony lewy przód. Tylko tak jak mówię to był zupełnie innych dźwięk niż ten co teraz. Ja byłem przekonany że to poduszka silnika a tu po wymianie łącznika stabilizatora problem zniknął, ale to było przy ruszaniu gwałtownym szarpaniu itp. A teraz jest przy powolnej jeździe po nierównym puk puk puk.. ;)
Awatar użytkownika
By bazylek -  01 maja 2015, 15:38
 mazowieckie
#176476
Jazda nie zależnie od tego czy droga równa czy nie to było takie stuk stuk cisza stuk i tak co jakiś czas waliło, nie wiedZiałem czy to przód czy tył ale zdiagnozowałem to wjeżdżając na próg zwalniający, jak tył wjeżdżał to "stuk" ogólnie z początku myślałem że tłumik końcowy sie poluzował jakoś i uderza ale to były łączniki stabilizatora
Awatar użytkownika
By pieciasvw -  09 sie 2015, 9:55
 podlaskie
#188118
witam
żeby nie robić kolejnego tematu to postanowiłem napisać tu.
pacjentem jest mój golfik
wczoraj wracając do domu usłyszałem dziwne pukanie, pojawia się po ruszeniu samochodem i nie ma różnicy czy się przyśpiesza czy zwalnia lecz
ustaje gdy delikatnie naciśniemy na hamulec po odpuszczeniu hamulca znowu się pojawia. Po powrocie zdjąłem prawe przednie koło bo tak mi się
wydawało że to jest źródło problemu a precyzyjniej hamulce. Może coś się poluzowało lub tp: ale nic nie znalazłem.
Ma ktoś jakiś pomysł??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Pro-choice -  18 wrz 2015, 9:54
 zachodniopomorskie
#193030
Przy zaniknięciu stukania po wciśnięciu hamulca proponuję sprawdzić czy klocki nie są luźne lub czy nie są wyrobione prowadnice zacisków. Może być tak że klocki wymagają użycia pasty na powierzchni styku z zaciskiem/tłoczkiem.
By szuwar -  03 gru 2015, 19:22
 dolnośląskie
#203400
Witam,
U mnie z koleji golf v kombi z 2009 słychać od czasu do czasu stuknięcie, lub taki mocniejszy szum w momencie jazdy po nierównościach . Dźwięk ten dobiega z prawego tylnego koła lub jego okolic. Gdy mam załadowany bagażnik słychać ten dźwięk mocniej i częściej. Zastanawia mnie co to może być..amortyzator, jakaś guma?