Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kwaachuu -  01 maja 2015, 16:08
 łódzkie
#176483
Witam ponownie,
Od pewnego czasu ciągle mi się świeci kontrolka zużycia klocków, mechanik powiedział mi, że to przez tylne klocki, oczywiście wymieniłem je, a teraz wiem, że golf V nie ma z tyłu czujników klocków. Pojechałem do kolejnego mechanika i powiedział mi, że klocki są w dobrym stanie tylko popsutą mam całą wiązkę tego czujnika i skasował mi błąd poprostu ( nie świeci się już kontrolka ). Więc gdzie mogę kupić tą wiązkę, ponieważ w ciągu tygodnia będę wymieniał klocki ( zamówiłem z czujnikiem ) i zrobiłbym przy okazji to.
Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 maja 2015, 16:11
 pomorskie
#176486
nie mozna skasować kontrolki zużycia okładzin, nie da sie po prostu bo to nie błąd, to tak samo jakby jakiś mądry mechanik chciał skasować "błąd" kontrolki rezerwy :laugh: najzwyczajniej zwarł kable instalacji i tyle,
By kwaachuu -  01 maja 2015, 16:14
 łódzkie
#176487
A może odłączył poprostu kontrolkę ? Bo coś mi wspominał właśnie, tylko tak na szybko odbierałem i nie skumałem go do końca. Teraz pojadę to się go zapytam dokładnie co mi porobił przy tym golfie. Aczkolwiek ten problem miałem też rok temu po wymianie klocków z czujnikiem, cały czas się świeci więc coś musi być nie tak.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 maja 2015, 16:30
 pomorskie
#176494
jesli jest tak jak mechanik mówił znaleźć przerwę w instalacji albo idąc na skróty jako rozwiązanie tymczasowe wykodować w zegarach opcję czujnika okładzin

Dodano po 3 min 19 sek.:
kwaachuu pisze: skasował mi błąd poprostu ( nie świeci się już kontrolka ).
wychodzi na to że właśnie zmienił kodowanie
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 maja 2015, 16:39
 pomorskie
#176500
na początek sprawdziłbym wtyczkę wiązki pojazdu /nie klocków/ czy aby pin z niej się nie wysunął, potem wiązkę która jest widoczna pod nadkolem czy nie jest gdzieś przetarta albo złamana

Dodano po 1 min 55 sek.:
natomiast jeśli masz wykodowane a chcesz to naprawić to musisz zakodować na powrót
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 maja 2015, 17:01
 pomorskie
#176505
przy lewym przednim kole, od klocków idzie kabelek z wtyczką długości około 10 cm do wiązki/wtyczki instalacji pojazdu która jest zamocowana do amortyzatora, uważaj bo jest tam druga wiązka od ASR /opcjonalnie ESP/