Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By wojniz -  24 sie 2015, 12:55
 podkarpackie
#189994
Witam.

Usłyszałem wczoraj, że gdy wyjeżdżam pod górkę, które jest dosyć nie równa (nierówności poprzeczne, dziury, koleiny po ciężkich samochodach itp), że skrzypi mi coś (prawy przód raczej). Dzisiaj na postoju poszarpałem za prawe przednie koło i da się słyszeć delikatne skrzypienie (z lewej strony tego nie ma). Przy zjeżdżaniu z tej samej góry, cisza, nic nie skrzypi.

Co to może być? Bardziej z ciekawości pytam bo i tak jutro na szarpaki pojadę, więc pewnie się okaże co to.

Pozdrawiam.
By wojniz -  03 wrz 2015, 15:12
 podkarpackie
#191230
Byłem dzisiaj sprawdzić zawieszenie i nic nie wyszło...

Sprężyny nowe, mają może 4 miesiące. Łożyska wprawdzie nie były wymieniane, ale mechanik mówił, że były OK. Nie mam powodu mu nie wierzyć.

Odgłos który słyszę, mogę porównać, do starego tapczanu - siadacie na nie i słyszycie jak zaskrzypi.

Dodatkowo, usłyszałem, że jak na postoju kręcę kierownicą w prawo, to słyszę delikatne cichutkie pukanie (kręcę kierownicą na włączonym silniku - ze wspomaganiem). Jak wentylatory chodzą, to w zasadzie nie słychać wewnątrz, jeśli nie wiadomo, że powinno coś być słychać. Na trawie, jak klęknąłem przy kole, to da się słyszeć delikatne stukanie, gdy koło skręcam w prawo prawie na maksa. No ale, nic nie znaleźli, tak więc zagadka...