Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kuba94 -  08 lis 2009, 21:38
 pomorskie
#17995
Wymieniał może ktoś odboje tylnego amortyzatora czy sa tam jakieś problemy z tym czy prosta robota
By chomik -  08 lis 2009, 23:12
 warmińsko-mazurskie
#17997
Wymieniałem kiedyś w mk IV prosta robota myślę że w MK V jest tak samo: odkręcasz górne łożysko amortyzatora od nadkola (2 śruby) później odkręcasz je od amortyzatora i wymieniasz, możesz wyciągnąć cały amortyzator raptem tylko jedna śruba więcej u dołu amortyzatora.

Po czym mechanik stwierdził że odboje są do wymiany? przecież na szarpakach amortyzatory nie dobijają do końca.
Ja odboje wymieniam zawsze przy wymianie amortyzatorów (też profilaktycznie tylko) jeszcze nie zdarzyło mi się dobić odbojów no chyba że jeździsz mocno załadowanym autem?

Uważaj na te swoje ASO wyglądają mi na naciągaczy :twisted:
By kuba94 -  12 lis 2009, 14:30
 pomorskie
#18118
W montowałem tylko z góry jak kolega ,, chomik " podpowiedział robota prosta.Odbój był na lewej stronie w 2 częsciach drugi tylko był po pekany w dwóch miejscach mocno tez by padł pewnie nie długo.jak dla mnie to wykonane sa ze słabej pianki
By Piotr W -  11 sie 2010, 12:39
 dolnośląskie
#28693
żeby nie walić nowego posta
prawdopodobnie mam do wymiany w lewym przodzie poduszkę i łożysko na mc phersonie
Zasugerowali mi wymianę odrazu drugiej strony by po zbieżności obydwie strony miały się
identycznie

Co Wy na to ?? Wymieniać od razu na dwóch stronach ?
z góry dzięki za podpowiedź
By KriSSo -  11 sie 2010, 23:24
 zachodniopomorskie
#28716
Wymieniać obie strony. Za 3 miesiące (któż to wie), będziesz drugi raz rozbierał. Jaki sens? Wytłuczona lewa strona, to i prawa w super formie nie jest.
By kuba94 -  12 sie 2010, 13:24
 pomorskie
#28743
Wymieniaj obie strony, mi raz tez powiedzeli ,jak wymienialem lozysko z przodu zeby zrobic jedna strone to zrobilem a za miesiac druga i juz nie moglem znalesc lozyska z piasta w tej samej dobrej cenie i byla podwojna robota i lozysko drozsze o 100 zl tak wyszedlem na oszczednosciach