Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By czernsmolista -  29 lut 2016, 22:14
 śląskie
#217876
Czy ktoś ma jakiś sposób na ruszenie śrub regulacji tylnego zawieszenia? Pan stwierdził że jedno koło jest nie do ustawienia a zbieżność na nim to -0 stopni 17 minut i jest poza wartością dopuszczalną. Czy da się to ruszyć jakoś? Robił to na aucie opuszczonym na koła i tak ta zbieżność ustawiał. Czy oby auto do przekrecenia tej śruby nie powinno być uniesione by lekko dało się to zrobić? Czy nie ma to większego znaczenia? Nie chciał ciągnąć mocno mówiąc że śruba się ukręci. Pomożcie bo rozpierd... mnie to zawieszenie. Chodzi prawdopodobnoe o śrubę na której ustawia się tor jazdy, bo i podobno jest druga taka od kątu pochylenia.
By czernsmolista -  01 mar 2016, 22:30
 śląskie
#218003
Ja już jestem mądrzejszy o co w tym chodzi, napisze jeszcze raz posta którego pisałem godzinę i mi się skasował nim go wstawiłem tutaj <siett> tak że czekać spokojnie post powstanie i wszystko jest do ogranięcia a historia będzie ciekawa obiecuję.

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
czarny9922 pisze:U mnie jest to samo :oczko: Podobno jedyny sposób to wymiana tulei wraz z nowymi śrubami :-/ Dla przykładu wrzucam filmik o co chodzi co prawda nie z golfa, ale o to samo chodzi :fluff:
czarny9922 nie gorączkuj się :pepsi:
By czernsmolista -  04 mar 2016, 20:02
 śląskie
#218447
Zaczynamy historię. Zaczęło się od wymiany tylnych gum pirelli p7 były wyząbkowane zakupiłem 2 bridzistony potenzy i gumiarz poprosil by zweryfikować zbieżność przed zalożeniem nowych gumek☺. Na tą operację udałem się do SZANOWNEJ BOMY NA UL. KRAKOWSKĄ koło Selgrosa w Katowicach. Przyjechałem na umówioną godzinę. Przed zabiegiem geometrii samochód brechą do ciężarówek został tak sprawdzony co bym miał nim skakać z 10 metrowej rampy. Na przeglądzie tak nie sprawdzają jak zrobili to w moim gofrze masakra. Zero delikutaśności. Pan podbąkiwał ze gumy sa o wymiany w przednich wachaczach. Mówię mu że samochód serwisuje w Magro i nic nie mówili a on rozciąga gumę na poł metra i mówi że za nie długo się urwie Masakra. Potem nakazuje mi na przejazd na inna halę no tam stoi super wehikuł z huntera 3D do geometrii. Na dodatek ja go w roboczych łachach musze tam zabrać. Zgrozo. Jesteśmy. Informuje go ze to wersja sportline i rozni sie sprezynami obnizeniem skokiem amorow gruboscia drazkow. Wprowadza cos do kompa omiata laserami samochod, dyskoteka gra ja w szoku. Monitor mruga dzwieki jak by ufo ladowalo. Mamrota ze tylne lewe kolo jest przestawione i muso wyregulowac. Mowie rob Pan swoje. Mowi ze sruby zapieczone. Trzyma klucz 6 metrowy i mowi ze nie ciagnie bo urwie. Ze zrobi sam przod. Jak tu zrobic przod jak tyl nie ustawiony. Mowie mu ze kierownica o jeden palec jest krzywo. Miacha lrzy prawej galce niby wyproscil niby przod ustawil. Płace wyjezdzam. A jak fajnie sie ciekawil napisem sport na wlepce w bagazniku. Nie dowierzal ze taka werska gofra jest. Zdjecia robil. Smiech na sali. Jade kierownica jeszcze gozej eknięta przód huczy buczy. A robil to czlowiek maszynom i komputrem za milion. Teraz ja nie dowierzam. Siadam do kompa wpisuje geometria katowice. W kolko jeden warsztat na forum hondy bmw fiat subaru kazdym sportowym samochodem. Dzwonie bo umawiac sie trzeba na tydzien wczesniej. Boze zwolnil sie termin na 16 jestem ugadany. Przyjezdzam. Warsztat jak 2 garaze lata 70. Lamperia na scianach sprzet taki na horagiewki. Mowie chlopakowi ze tyl nie do ruszenia. Ten w reke gedora na 40cm rusza w prawo lewo mowi patrz Pan na wskaznik. Patrze i mysle pierdzieki mi sie w oczach. Znacznik lata w lewo i prawo po 5 cm. Pyta czy tego kola nie mogl ruszyc? Ja potwierdzam. A w BOMIE chcial to zrobić nasadka z metrowa przedłóżkom poległ. A wiec panowie odpowiedni klucz i w 10 letnim aucoe to ruszy. Spsikal wczesnien to jakas magią albo czarami. Mowi ze zapieka sie sruba w tulejce ale z reguly da sie ja ruszyć nawet z tylejkom bo sruba dluga. Kiere wyprostowal recznie wypisal na kartce wartosci katow stopni i powoedzial ze nastepnym raze zaprasza z ta kartką. Aaa zapomnial bym kolo lewe bylo przestwione o 17 minut. Czyli 2 mm dalo sie wyregulowac? Dalo ale trzeba miec wiedze teoretyczna i praktyczna byc w branzy 30 lat. Na koniec chlopak powiedzial ze nie chwalac sie naqet z salonu ferarke przywiezli bo nie mogli poradzic. A z zaslyszanych info od swoich ludzi i renault tam wozi. Robia tez zbieznosc w samochodavh z adaptacyjnym zawieszeniem terminy napiete maja. Zaplacilem 150zl wyjechalem kiera prosto wspomaganie pieknie wyprowadza kiere na wprost nic nie buczy nic nie szumi. A wiec panowie sprzet moze byc za miliard a jak ktos nie ma pojecia o tym co robi nie ma stosownych narzedzi nie zrobi nic. A w Bomiw chlopak robil to co mowil mu komputer ktory skalibrowany byl pewnie raz po zakupie. Tma w zakladzie kalibruja stary sprawdzony sprzet raz na tydzien no moga to zrobic sami nie musza placic za to. Przypuszczam ze w Bomie nawet klucza nie maja stosownego by kąt w tylnym zawiasie ustawic bo to musi być smyślny klucz. Tyle w temacie. Dzis tj. 4 marca piatek Boma oddala pieniazek za usluge u nich. Przepraszali nie klocili sie ale mam niesmak do nich. Na przelomie 3lat. Porysowana felga przy skladaniu kola na lato, uwalony fotel smarem, trzaskania drzwiami jak w furmance. Ludzie miejmy szacunek do dawanych pieniedzy cudzego mienia itp. W 21 wieku liczy sie sztuka. A dodam kola zimowe z felga kfz kupione u nich za 2600 czy 2700 no i sruby kupilem a oni skasowali mnie za poskladanie kól na felgi i wyważenie. Żenada. NIE POJADE JUŻ TAM NIGDY. Z zaslyszanych spraw o Bomie mnie kazal pracownik isc na poczekalnie a ja mowie ze nie ide i jezeli wyjde to i samochodem wyjade i uslugi nie chce zostalem a byl ta przypadek ze pracownik sobie roletke do forda monde podmienil od klienta. Dal swoja zepsuta a on sobie wziol sprawna do swojego auta. Bencwal nie wziol pod uwage ze roznia sie kolorami. I taka to opowiesc☺

P.s o co biega chłopakowi z filmu że montujemy tak nie tak bo nie rozumie o kierunek czy sposob wkladania czy jej ustawienie?