Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By czekoladus -  03 kwie 2016, 11:20
 warmińsko-mazurskie
#222789
Witam wszystkich. Wraz z końcem zimy zabrałem się za zawieszenie , bo coś mi puka gdy ruszam i hamuje , ale też jak dodam gazu i go puszczę.
Podjechałem do znajomego na kanał , ,,łyżka '' w dłoń i obleciałem wszystko od spodu.
Wymieniłem:
- tuleje wahacza
- sworznie wahacza
- łączniki stabilizatora
- łożysko i poduchę amortyzatora z prawej strony

Niestety pukanie jest nadal . Teraz zaobserwowałem , że jak trzymam nogę na hamulcu i ruszam w przód i w tył to słychać takie dwa stukania , jakby coś omykało .
Czy takie objawy są przy uszkodzonym przegubie wewnętrznym ?

Trochę głupie pytanie , ale już trochę kasy wpakowałem w Golfika , że już się w portfelu pusto zrobiło dlatego teraz wolę zapytać :D
Awatar użytkownika
By czekoladus -  03 kwie 2016, 19:05
 warmińsko-mazurskie
#222862
Z godzinę po napisaniu tego posta , rozsypało mi się łożysko koła z prawej strony. To też mogło być objawem takiego pukanie? :hmmm:
Awatar użytkownika
By czekoladus -  03 kwie 2016, 22:47
 warmińsko-mazurskie
#222921
Właśnie nic... W moim poprzednim aucie jak padło te łożysko to wyło na zakrętach i to konkretnie.

Tutaj te pukanie co opisywałem na początku , czyli gdy trzymałem na hamulcu i ruszał w przód i w tył.
By Lukasik -  04 kwie 2016, 0:22
 mazowieckie
#222925
A moźe rozsypalo tobie się łoźysko przegubu. Przeguby szybko padają jak zsunie się guma z flanszy, a w porę się nie zauwaźy.
Nabiera się brud w łoźysko, a potem obiawy jak opisujesz.
Awatar użytkownika
By czekoladus -  04 kwie 2016, 16:07
 warmińsko-mazurskie
#222986
Gumy na przegubach w stanie bdb o dziwo :)
Wczoraj wyjąłem łożysko piasty , to można powiedzieć , że się rozpadło. Już mam nowe i za chwilę idę składać.

Wieczorem zdam relację czy to było to :)
Awatar użytkownika
By czekoladus -  04 kwie 2016, 22:32
 warmińsko-mazurskie
#223065
Przyczyną z filmiku "pukanie2" było jednak łożysko koła , natomiast te pukanie które opisywałem od początku było rzeczą wręcz śmieszną... :laugh: Szukałem , myślałem , uporałem się z tym ponad 2 miesiące , a to po prostu śruby poduchy silnika były luźne ( tej koło filtra paliwa).

Teraz rozkoszuję się błogą ciszą. :yes:

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszelką pomoc :)