Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By adek -  09 maja 2016, 21:44
 łódzkie
#227476
Cześć,

Nie widziałem jeszcze oddzielnego tematu dotyczącego mojego pytania, a dyskusje zazwyczaj są dość krótkie i głównie w kartotekach, więc do rzeczy :)

Jak wiemy, ile Golfów tyle różnych wersji było jednak dla większości domyślny rozmiar to 205/55R16. Oczywiście śmiało można wrzucić 17 czy 18 cali, ale średnica koła nigdy nie będzie identyczna. Mając na przykład 18 cali i oponę 225/40 całe koło jest kilkanaście mm wyższe.

Tutaj moje pytanie - jak duży wpływ mają większe koła na odczyty prędkościomierza, i czy jednocześnie zaburzony jest licznik przebiegu ? I drugie pytanie, czym te różnice zniwelować, lub inaczej - czym różnią się GTI / R32 (lub ew. 'zwykłe' odmiany z większymi kołami seryjnie) pod kątem naliczania kilometrów i wskazania liczników, jeżeli w ogóle się różnią ?
By Jares -  15 maja 2016, 12:26
 podkarpackie
#228109
Nie zawracaj sobie głowy o te kilka mm, jak dobrze pamiętam to opona może się różnić od wzorcowej o 1.5% (pewny na 100% nie jestem) więc daj spokój, zdrowszy będziesz :oczko: a koła załóż 18''-19" bo potem będziesz żałował że małe :D