Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Pika -  21 cze 2016, 10:26
 podlaskie
#231953
Hej,
W wyniku zbyt mocnego dokręcania felgi pojawiło mi się pęknięcie w gnieździe szpilki (jak widać na zdjęciach poniżej). W związku z tym mam do was pytanie.
Czy spawanie tego elementu ma sens?

Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Rost -  21 cze 2016, 10:30
 małopolskie
#231955
kiedyś na forum Subaru czytałem podobny przypadek niewielkie pekniecie gosc pospawał miał wypadek przy 170 bo felga sie rozsypała cudem przeżył.. A przecież ori felgi do Subaru słynna z trwałości
Awatar użytkownika
By przemo564 -  22 cze 2016, 18:35
 łódzkie
#232079
Pospawaj, załuż i zaznacz sobie który otwór by za mocno śruby nie dokręcać. Nie powinno się nic dziać dalej bo nawet jak byś jeździł na 4 śrubach bez tej jednej to też bez problemu dasz rade.


Tym bardziej że pekło tak jakby na zewnatrz a nie w kierunku piasty by szło dalej
Awatar użytkownika
By Pika -  27 cze 2016, 14:09
 podlaskie
#232491
Już od dłuższego czasu szukam tej felgi na OLX/Allegro i niestety nie jest to takie proste.
Pojeżdżę po firmach w okolicy zajmujących się renowacją felg i spawaniem aluminium i zobaczę do poradzą.

Dziękuję ze wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By przemo564 -  27 cze 2016, 18:56
 łódzkie
#232517
Dodano po 33 sekundach:
Pika pisze:Już od dłuższego czasu szukam tej felgi na OLX/Allegro i niestety nie jest to takie proste.
Pojeżdżę po firmach w okolicy zajmujących się renowacją felg i spawaniem aluminium i zobaczę do poradzą.

Dziękuję ze wszelkie odpowiedzi.

To daj znać co i jak.
I wrzuć fote z naprawy
Awatar użytkownika
By Pika -  10 sie 2016, 15:30
 podlaskie
#236684
Byłem u 3 speców od spawania aluminium u mnie w mieście.
Generalnie, żaden nie chciał tego spawać :) gdyż później byłby problem z wyszlifowaniem powierzchni.
Dwóch z nich odradziło mi spawanie w tym miejscu, gdyż wcześniej czy później spaw może puścić i generalnie sugerowali wymiane rzeczonej felgi.
Natomiast ostatni powiedział, że pęknięcie nie będzie miało wpływu na jazdę, bo i tak pozostałe 4 śruby trzymają felgę na piaście.
Generalnie jestem na etapie szukania felgi, bądź całego kompletu :)

Dzięki za pomoc, sugestie i rady.
Awatar użytkownika
By MrNazarinho -  20 sie 2016, 23:20
 spoza Polski
#237451
W Twoim przypadku jeśli ktoś by się tego podjął, dałoby radę jeszcze na tym jeździć.

Jednak spawanie rantów, szlifowanie, wyważanie i jeżdżenie po naszych drogach to już szalony pomysł.
Jeździłem na spawanej feldze 2 lata nieświadomie do pierwszej większej dziury. Zniszona opona i pełne gacie.
Nigdy więcej :no: