Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By kowpio -  03 paź 2016, 19:08
 lubuskie
#240136
Witam, jakis czas temu zauwazylem, ze jak jade na bruku to dzwonia mi hamulce. jak sie stuknie reka w kolo to slychac dzwonienie. moje zaciski to FS III. wymienilem wiec klocki, poniewaz zauwazylem, ze z tylu klocka sa takie blaszki i po prostu oderwaly sie od klocka. chodzi mi o takie blaszki ochronne a nie te 3 ktore wchodza w tloczek i zacisk. z lewej strony stukanie ustalo ale z prawej dalej to samo. wkurza mnie to bo dzwoni jak bym jezdzil jakas stara rumpa. dodam, ze podczas wymiany przesmarowalem prowadnice smarem miedziowym i wszystko wyczyscilem. czyżby prowadnice od jarzma sie wytarly? a jeszcze jedno. w tych zaciskach wedlug etki nie maja blaszek pod cierna krawedz klocka. Obrazekprint screen windows 7. pozdrawiam
Awatar użytkownika
By pitt52 -  24 cze 2017, 19:19
 śląskie
#253728
No właśnie. Widzę, że koledze nikt nie odpowiedział a mnie dotknął ten sam problem. Po wymianie klocków, na kocich łbach dzwoni mi lewy zacisk. Zdjąłem koło i ruszam zaciskiem góra/dół. Dlaczego on tak tańcz? Czyżby klocki za małe albo zwrotnica wyrobiona? Pomożecie? :ireful:
Awatar użytkownika
By pitt52 -  28 cze 2017, 17:01
 śląskie
#253856
pitt52 pisze:No właśnie. Widzę, że koledze nikt nie odpowiedział a mnie dotknął ten sam problem. Po wymianie klocków, na kocich łbach dzwoni mi lewy zacisk. Zdjąłem koło i ruszam zaciskiem góra/dół. Dlaczego on tak tańcz? Czyżby klocki za małe albo zwrotnica wyrobiona? Pomożecie? :ireful:
Sprawa załatwiona. Za 20 zł wymieniłem gumowe tuleje sworzni trzymających zacisk. Zapanowała cisza na wybojach. :)