Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kupszczelisty -  26 sty 2017, 8:33
 wielkopolskie
#246595
Witam. Mam taki problem, zrobiłem hamulce z tyłu i niestety przy odpowietrzaniu prawdopodobnie skończyła się pompa hamulcowa. Gdy naciskam pedał hamulca czuć że bierze w tym samym miejscu co zawsze ale dużo słabiej i pedał powoli wpada w podłogę, po czym hamuje normalnie przy samej podłodze. Nawet gdy hamujemy pompując dwa razy, to i tak efekt jest taki sam jak za pierwszym razem. Układ był odpowietrzany kilka razy u dwóch mechaników i efekt jest taki sam. Pamiętam że w innym aucie kiedyś miałem podobny efekt, na autostradzie musiałem bardzo mocno zahamować, a następnego dnia pedał działał przy podłodze.

Przerabiał już ktoś ten temat?
By sandiego -  12 kwie 2017, 15:19
 podkarpackie
#250354
Powiem Ci, że pewności nie mam, ale z tego co piszesz to na bank pompa hamulcowa. Skoro odpowietrzałeś kilka razy układ, a problem nadal występuje to raczej pompa już skończyła swój żywot. Na stronce https://www.ucando.pl/k/pompy-hamulcowe/U0209 powinieneś znaleźć pasującą do Twojego modelu w dobrej cenie. Lepiej jak najszybciej postaraj się rozwiązać problem, gdyż z hamulcami nie ma żartów.
By kupszczelisty -  12 kwie 2017, 20:03
 wielkopolskie
#250370
Kupiłem reperaturki ale nie pasują. Udało mi się upolować nową - leżak magazynowy.
By kupszczelisty -  13 kwie 2017, 8:16
 wielkopolskie
#250398
Bez większej różnicy. To był szerszy temat o którym pisałem w linku poniżej. Auto hamuje bardzo dobrze, ale skok pedału hamulca jest bardzo długi. Nie wiem czy pod pedałem hamulca jest jakaś regulacja? Ewentualnie jak zrobi się ciepło, to przepompuje układ jeszcze raz z nowym płynem.

https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... 25#p248225
By kupszczelisty -  13 kwie 2017, 17:42
 wielkopolskie
#250421
Wszystko było dobrze do czasu kiedy zapiekł mi się po raz kolejny zacisk z tyłu. Wymieniłem zaciski na nowe i się zrobiła kaszana. Teraz jest OK, ale pedał ma większy skok.
By nikodem -  25 kwie 2017, 7:42
 małopolskie
#251043
Witam ostatnio w swoim golfie wymieniałem komplet tarcz + klocki na początku hamulec był bardzo słaby brał dopiero przy samej podłodze myślałem, że to zapowietrzony układ pojechałem znowu do tej samej osoby i wymienili mi zacisk 38 mm z tłoczkiem jest o wiele lepiej, ale gdy nacisnę delikatnie hamulec czuć, że zaczyna brać wciskam dalej przestaje i dopiero od połowy zaczyna normalnie hamować wcześniej nie miałem takiego problemu na starych tarczach czy to po prostu musi się wszystko dotrzeć przejechałem już 830 km może to za mało żeby coś więcej powiedzieć ??