Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By mikolaj-variant -  21 cze 2015, 2:49
 kujawsko-pomorskie
#182714
W takim razie czy jest może możliwość ustawienia kolumny kierownicy? I czy ona montowana jest do konsoli czy ma jakieś specjalne mocowanie?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  21 cze 2015, 7:55
 zachodniopomorskie
#182718
mikolaj-variant pisze:
major pisze:
mikolaj-variant pisze:Kiedyś przeczytałem ze jak popełni sie błąd w wypowiedzi na forum to odzew będzie większy i widzę że tak jest. :oczko:
A wracajac do tematu. Chodziło mi o to ze gdy układ regulacji kolumna kierownica jest w dolnym położeniu to koło kierownicy jest przekrecone o około 5 do 10 stopni a gdy płynnie podnoszę do góry to kat ten maleje az w górnym maksymalnym położeniu kierownica jest ok. Dziś zdemontowalem osłonę od karana i faktycznie jak podnoszę lub opuszcza to karadan delikatnie się obraca.
Nie dogodzisz każdemu, dlatego wybrali 0st po środku i juz
Czyli rozumiem w każdym Golfie jest podobnie ze wraz ze zmiana położenia delikatnie kolo kierownicy się przekrzywia?
I na ustawianiu geometrii powinienem ustawić kierownice pośrodku?
W Skodzie Octavii II jest to norma i nawet serwisówka o ty mówi.
Awatar użytkownika
By major -  21 cze 2015, 10:29
 mazowieckie
#182738
PinkFloyd pisze: W Skodzie Octavii II jest to norma i nawet serwisówka o ty mówi.
Dokładnie, VW tez o tym mowi, kilka razy geometrie ustawiłam i za każdym razem mi to mówili ,.
Nie da się tak zrobić by była idealnie prosto zawsze bo drążek kierownicy nie wchodzi prosto w maglownice a pod kątem , co za tym idzie juz jest lekko skręcony na krzyżaku i dlatego to odchyłki ....ale czy az takie , wątpię. Minimalne - zgadza się , pewnie ci co piszą ze " u mnie niema" tego nie widzą, ale są bo taka jest konstrukcją drążka i jego mocowania
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 cze 2015, 12:11
 pomorskie
#182750
major pisze: pewnie ci co piszą ze " u mnie niema" tego nie widzą, ale są bo taka jest konstrukcją drążka i jego mocowania

Specjalnie po przeczytaniu twojego postu poszedlem sprawdzic do auta, nie ma zadnej zauwazalnej roznicy w polozeniu kierownicy w jakimkolwiek jej polozeniu