Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By malinex2 -  21 sie 2017, 20:57
 łódzkie
#256001
Witam Panowie . Do końca nie wiedziałem w którym dziale zamieścić tego posta , ale problem mam ewidentnie hamulcowo -elektroniczny . Czasem w moim TDI bywa tak , że pedał wpada sobie w podłogę. Podpompuje 2 -3 razy i zahamuje, ale ledwo. Zgasze auto , odpale od nowa i pedał znowu twardy i wszystko dziala jak nalezy . Troche się boje tak jeździć więc szukam dobrego serwisu w Łodzi który mi to ogarnie i zdiagnozuje . Często po dłuższym postoju , gdy chce hamować siła tego hamowania zaraz po odpaleniu nie jest od razu dostateczna . Musze pare razy zahamować żeby idealnie łapało . Tłumaczyłem to sobie rdzą i nalotem na tarczach które musiały się oczyścic , ale czy aby napewno ? Problem nr 2 . Jade sobie na tempomacie , naciskam hamulec , bo ktoś mi wyjeżdża i tempomat standardowo gaśnie . Problem w tym , że nie mogę go spowrotem włączyć ... muszę pare razy zahamować i kliknąc RES żeby wrócił . Prosze o jakieś porady , nawet strzały o co chodzi i gdzie zacząć szukać. Problem nasilił się po wymianie klocków i tarcz z tyłu na wiosne ... czy tempomat nie włączał by się ,.bo przykładowo któryś zacisk nie odbija ? Niestety auto stoi w Niemczech i nie mam nawet VCDSA ze soba , także nie mogę mu nawet błędów sprawdzić . Jeśli pomyliłem działy to przepraszam ... Paru ludzi miało podobny problem z hamulcami o tempomatem , ale nigdy nikt napisał co go powodowało . Czujnik pedału hamulca jest nowy , a objaw wskazuje chyba idealnie.na niego ... tak jakby auto myślało że ciągle naciskam hamulec i dlatego nie pozwala mi odpalić tempomatu ... pomocy !
By malinex2 -  03 wrz 2017, 22:02
 łódzkie
#256553
Przepraszam , że tak późno , ale zarobiony jestem. Nie stwierdziłem żadnych wycieków . Ostatnio czyściłem sobie te tylnie nakładki które osłaniają próg i oglądałem zaciski z każdej strony . Nic tam niepokojącego nie było. Płynu dolałem kiedyś tam , delikatnie do pozycji max , ale ostatnio kontrolowałem stan to ciągle się tam znajduje . Jade w ten weekend w nocy do Polski . Bd musiał gdzieś o diagnostyke zaczepić jeśli tu nic sie nie dowiem . Być może , że sypie błedami w sterowniku , ale nie moge ich zczytać bo nie mam kabla ze sobą ... na fisie żadnych błędów nie ma
By malinex2 -  11 wrz 2017, 7:27
 łódzkie
#256853
Auto było w weekend na logach dynamicznych i pełnej diagnostyce ... komputer nie sypie błedami . Sprawdzane po Vcdsie i Delphi . Manetka tempomatu działa jal należy , reakcja na pedał hamulca też jest . Pompa hamulcowa też pracuje zdaje mi się ok , bo po naciskaniu hamulca wskazania płynnie się zmieniają ... co może być przyczyną tego że po hamowaniu nie moge odpalić tempomatu przez jakiś czas ? Co tam jeszcze może siedzieć? Jakiś czujnik ciśnienia hamulców gdzieś jest ?