Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kam_23 -  22 sie 2017, 9:16
 wielkopolskie
#256022
WItam serdecznie!!!
Od nie dawna jestem posiadaczem golfa V i mam maly problem...
Otóż chodzi o tylne zawieszenie...Cos stuka puka jezdze po mechanikach i kazdy wskazuje cos innego do wymiany... Chodzi o to ze gdy wjade na dziure lub przejezdzam przez przejazd kolejowy zarzuca mi "dupa" prawo lewo... Co jes tego przyczyna? Wymieniłem juz gumy wahacza wleczonego, łaczniki stabilizatora i nic dalej to samo.. Czy ktoś może mi pomóc? dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Tyson -  24 sie 2017, 8:23
 mazowieckie
#256093
Pobujaj (góra-dół) tyłem auta naciskając na próg bagażnika. Jeżeli odpuścisz i auto odbije do góry i nie będzie się dalej samo bujać to amory dobre. Jeżeli będzie pływać to amory do wymiany
By kam_23 -  24 sie 2017, 8:44
 wielkopolskie
#256094
dzieki za podpowiedz sprobuje dzis...a jezeli amory ok to gdzie szukac dalej? na moje to jakas guma jest wytluczona bo gdy najade na kanalize lub przejezdzam przez przejazd kolejowy to tyl robi taki ruch prawo lewo
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  25 sie 2017, 16:56
 pomorskie
#256151
kam_23 pisze:opony letnie cisnienie jest ok
Jakie to opony, jakie parameyry, jaki DOT opon? Miałem podobną przypadłość na oponach Pirelli runflat, po wymianie opon przypadłość ustąpiła. Być może ktoś jechał bez powietrza i choć tego nie widać opona może być uszkodzona.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Kompleksową komputerową geometrię przodu i tyłu robiłeś?
By kam_23 -  26 sie 2017, 13:44
 wielkopolskie
#256200
Opony chyba jakies chinczyki załozone 205/55 16 opony mlode z 15 roku. Nie erobilem zadnej geometrii tylko przeglad przy rejestracji..

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
mam jakies felgi z stalowe z oponami zimowymi zaloze i zobacze czy jest tak dalej...jak bylem na szarpakach na diagnostyce to gosc mowil ze w zawieszeniu wszystko ok
By kam_23 -  27 sie 2017, 8:51
 wielkopolskie
#256220
Rozumiem o co chodzi myslalem ze ktos mial taki problem i pomoze bez dodatkowych kosztow... o diagnostyce komputerowej to slyszalem ze nie powiedza mi tez co konkretnie jest uszkodzone tylko podadza wymiary...i co mi po tym..ale widze ze nie pozostanie mi nic innego..pozdrawiam