Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  27 sie 2017, 9:36
 dolnośląskie
#256221
zawsze może być wina czegoś innego. tutaj nie ma czegoś takiego "wymień to" i wszystko jest pięknie cacy. zbyt dużo nie wiesz o aucie
kam_23 pisze:Opony chyba jakies chinczyki załozone
kam_23 pisze:mam jakies felgi z stalowe z oponami zimowymi
wypadałoby ich wyważenie sprawdzić najpierw aby móc cokolwiek wnioskować
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 sie 2017, 11:50
 pomorskie
#256225
kam_23 pisze: ...i co mi po tym..
czego Ty oczekujesz? Że ktoś na forum ci powie "zrób to i to" i po problemie? Forum to nie cudowna różdżka. Geometria na wielowahaczu to podstawowa rzecz, jak masz rozjechaną geometrię to auto też może tańczyć na nierównościach i wybojach. Pisałem ci kilka razy co masz zrobić, po pierwsze geometria, po drugie opony bo rozumiem że amortyzatory i luzy wykluczyłeś, zresztą mając luzy w zawieszeniu nikt nie zrobi ci geometrii. W ogóle nie słuchasz co się do ciebie pisze i nie przyjmujesz porad ....

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
A-R-T-U-R pisze: zbyt dużo nie wiesz o aucie
po pierwsze nie wie a po drugie jak już napisałem nie słucha i nic nie robi, geometrię tak czy siak należy zrobić bez względu na to czy może być winna czy nie, ja co dwa lata robiłem kontrolnie geometrię bo często na wielowahaczu się lubi rozjeżdżać
By kam_23 -  27 sie 2017, 20:54
 wielkopolskie
#256249
nawiaujac do tego co pisalem to slyszalem od diagnosty ze na tej daignostyce 3D nie powie mi co mam do wymiany wiec dalem sobie spokoj...zakladajac post chcialem uzyskac podpowiedz w koncu troche osob jest tu zarejestrowanych wiec mysle ze ktos mial takie cos...jezeli piszesz ze zrobic to podjade gdzies zrobic..na autach nie znam sie jakos szczegolnie to fakt ale na oponach troche tak i mysle ze opona jechana jest rozpoznawalna a nie nie zauwazalna..dziekuje za podpowiedz
Awatar użytkownika
By majkelV -  03 lut 2018, 6:59
 zachodniopomorskie
#261648
Witam mam pewien problem od jakiegoś czasu coś mi delikatnie puka z tyłu ten odgłos pojawia się ale też nie zawsze przy ruszaniu, nie zawsze ale pojawia się na postoju jak kręcę kołami lewo prawo natomiast na nierownosciach, dziurach itp nic nie słychać. Byłem na szarpakach nic nie znaleźli sam wymieniłem poduszki amortyzatorów bo myślałem że może to to ale dalej jest to samo. Koledzy co to może być? Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By Cimek -  03 lut 2018, 9:30
 opolskie
#261650
Umyj wszystkie gumy i sprawdź ich stan. U mnie są poparciałe i to one zapewne nie trzymają norm.
Obrazek
Czekam, aż w hurtowni będą mieli cały zestaw.
Awatar użytkownika
By majkelV -  03 lut 2018, 9:49
 zachodniopomorskie
#261651
Byłem z diagnostyka w kanale jak sprawdzał tylne zawieszenie akurat wtedy padał deszcz i wszystko było ładnie wymyte gumy wszystkie ładne czarne bez oznak zużycia-amorki też sprawdzone są ok!
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 lut 2018, 17:07
 pomorskie
#261668
majkelV pisze:
03 lut 2018, 6:59
coś mi delikatnie puka z tyłu ten odgłos pojawia się ale też nie zawsze ale pojawia się na postoju jak kręcę kołami lewo prawo
jak kręcenie kierownicą i kołami przednimi może mieć wpływ na odgłosy z tylnego zawieszenia? :P Może początek odkręcania się śrub wózka/sanek, dźwięk ten czasami słychać tak jakby był nie z przodu a gdzieś po środku

wieszaki tłumika sprawdzałeś, tłumik o nic nigdzie nie obija się?
Awatar użytkownika
By majkelV -  03 lut 2018, 17:15
 zachodniopomorskie
#261669
Źle napisałem jak powoli ruszam i kręcę kołami lewo prawo to wtedy ale w sumie na wprost też Hehe sprawdzałem wszystko co mogłoby wydawać te odgłosy i wszystko ok to ewidentnie odgłos z tylnego zawieszenia ja się tylko dziwię bo przecież po to są stacje diagnostyczne jedziesz diagnozujesz naprawiasz i po problemie a tu jedziesz diagnosta mówi że wszystko ok brak luzow zużyć a dalej coś stuka :eek: