Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kamilek297 -  23 cze 2012, 17:26
 -------
#76166
Witam Panowie Przymierzam się do wymiany łożysk na tyle w moim mk5 i mam pytanie jakiej firmy najlepiej kupić łożyska ile czasu twa wymiana i jaki koszt jest wymiany u mechanika z góry dziękuje pozdrawiam.
By hubson77 -  23 cze 2012, 18:03
 mazowieckie
#76169
ogólnie bardzo dobre łożyska robi SKF cena na pewno będzie wysoka, nie wiem jak jest teraz, ale swego czasu MADE IN POLAND 8)
By kamilek297 -  23 cze 2012, 18:12
 -------
#76172
Panowie A co powiecie o łożyskach FAG bylem w sklepie pytałem i powiedziano mi że to porządna firma i koszt takiego łożyska 300zł sztuka to chyba nie jest źle
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  08 lip 2012, 20:02
 śląskie
#77344
koledzy a jak poznać ze łożyszko jest do wymiany?
jade autem i cały czas coś szumi i nie wiem czy opony czy poprostu w tym modelu tak jest ze względu na znikome wygłuszenie tego auta.
podnies na lewarku i pokręcić kołami?
Awatar użytkownika
By Tyson -  08 lip 2012, 22:15
 mazowieckie
#77353
możesz podnieść na lewarku i zakręcić kołem. Ja poznałem podczas jazdy. Prędkość 80-100km/h, droga z lekkimi zakrętami. Jechałem na wprost - był szum. Zakręt w lewo - szum. Zakręt w prawo - cisza. Podczas zakrętu w prawo, prawa strona się odciąża, zatem wniosek był jedne - prawe łożysko do wymiany. Próba z lewarkiem potwierdziła.
By hubson77 -  04 sty 2013, 13:19
 mazowieckie
#90025
Podłączę się pod temat, tylko nie mam pewności czy u mnie na pewno wina leży po stronie łożyska, dlatego też piszę.

prawe przednie koło, przy niewielkich prędkościach 70km/h słychać taki dźwięk jakby opona miała guza, przy wyższych prędkościach (110 -120) dochodzą drżenia kierownicy i dźwięk się nasila, powyżej tych prędkości wrażenie jest takie jakby wszystko się normowało. Czasami ten dźwięk jest cichszy czasami głośniejszy.

Mam praktycznie nowe opony (kupione w zeszłym roku) wyważane u różnych mechaników. Wszystko na pierwszy rzut oka jest ok. jadąc i po łukach nie słychać szumu jak w przypadku tradycyjnej awarii łożyska.

Czy może ktoś spotkał się z takim przypadkiem, że łożysko zepsuło się i dawało powyższe objawy?

Latem też mam problemy z drżeniem kierownicy, koła wyważałem 3 razy i nic. Nie słychać natomiast tego dźwieku, ale może to przez to, że ogólnie letnie opony mam głośniejsze..

Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o geometrie, kąt w prawym przednim kole delikatnie odbiega od normy (delikatny negatyw) ale naprawdę niewielki.

Jakieś pomysły?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8