Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By gabber -  23 lip 2013, 20:55
 lubelskie
#102421
WitaM!

Tak jak czytałem te posty, to żeby wymienić łożysko to trzeba razem z piastą wymieniać, a nie da się samego łożyska wymienić w naszych golfach? Przecież jak ktoś w jakiś sposób włożył to łożysko w piastę to i powinno dać się wyjąć? Czy się mylę?
By golfer_1984 -  23 lip 2013, 21:02
 podkarpackie
#102422
gabber pisze:WitaM!

Tak jak czytałem te posty, to żeby wymienić łożysko to trzeba razem z piastą wymieniać, a nie da się samego łożyska wymienić w naszych golfach? Przecież jak ktoś w jakiś sposób włożył to łożysko w piastę to i powinno dać się wyjąć? Czy się mylę?
nie kupisz samego łożyska do tyłu, także jak kupujesz to z piastą
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 lip 2013, 9:54
 wielkopolskie
#102445
gabber pisze:WitaM!

Przecież jak ktoś w jakiś sposób włożył to łożysko w piastę to i powinno dać się wyjąć? Czy się mylę?
spróbuj wyjąć łożysko, będziesz pierwszy któremu się to uda
By arianm -  24 lip 2013, 10:47
 mazowieckie
#102451
gabber pisze: Przecież jak ktoś w jakiś sposób włożył to łożysko w piastę to i powinno dać się wyjąć? Czy się mylę?
Tak mylisz się - zewnętrznym pierścieniem łożyska jest sama piasta ,tak więc nie ma co wyjmować .
krz_p pisze: spróbuj wyjąć łożysko, będziesz pierwszy któremu się to uda
czy to ładnie tak podpuszczać ? :oops:
By olej_87 -  18 maja 2014, 10:17
 łódzkie
#131645
Witam chciałem trochę odświeżyć ten temat mianowicie również będę wymieniać łożysko z tyłu w moim golfiku i chciałbym zapytać czy jest jakaś reguła co do średnicy wew bo nie wiem jaką kupić czy 30/32 mm moje auto to VW golf V 1.9 tdi 2004r 5d.Silnik BKC Mam nadzieje, że mi pomożecie.
Pozdrawiam
By kuba94 -  18 maja 2014, 10:22
 pomorskie
#131646
olej_87 pisze:Witam chciałem trochę odświeżyć ten temat mianowicie również będę wymieniać łożysko z tyłu w moim golfiku i chciałbym zapytać czy jest jakaś reguła co do średnicy wew bo nie wiem jaką kupić czy 30/32 mm moje auto to VW golf V 1.9 tdi 2004r 5d.Silnik BKC Mam nadzieje, że mi pomożecie.
Pozdrawiam
Jak masz nie masz plusa to obstawiam 30mm
By kuba94 -  18 maja 2014, 12:35
 pomorskie
#131669
Golf plus ma 32 mm w większości modeli chodź były wynalazki z 30 mm ale to wyjątki . Golf bez plusa w podstawowej wersji ma zazwyczaj 30 mm .Jest na forum link do internetowej Etki i mozna sobie sprawdzić prosto co do czego pasuje
By darkownik -  14 wrz 2014, 12:41
 świętokrzyskie
#143010
Witam,
Mam do Was pytanie. Podejrzewam padające łożysko w moim golfie. Dzwięk na razie nie jest mocno uciążliwy i występuje tylko przy ok 70 km/h. ( oczywiście sprawdzę na nowych oponach zimowych czy to nie opony). Dzisiaj po przejechaniu ok 30 km dotknąłem ręką wszystkich piast kół. Tylne są chłodniejsze od przednich , natomiast przednia prawa ma wyższą temperaturę od lewej - nie jest gorąca ale wyczuwalnie cieplejsza. Czy to może swiadczyć o pierwszych objawach padania łożyska? ( na zakrętach nie ma różnicy w buczeniu przy 70 km/h- buczy tak samo)
Z góry dziekuję za pomoc.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  15 wrz 2014, 16:06
 warmińsko-mazurskie
#143132
A może coś z hamulcami :unsure: :?: , może gdzieś się klocek troszkę na prowadnicy przywiesił-stanał,bo tam troszkę jednak się zbiera brudu z hamowania tak nie pracuje jak powinien, bo ma ciężko sie ruszyć :?: albo coś z tłoczkiem może :?: nie cofa się odpowiednio dobrze i wtedy trze klocek o tarcze i będzie cieplejsza albo po prostu jak piszesz że pada łożysko :( :unsure: Muszisz DARKOWNIK sprawdzić albo gdzieś podjechać na podniśnik i niech jakiś fachowiec zobaczy :pepsi:
By oberon -  18 wrz 2014, 9:54
 świętokrzyskie
#143439
kuba94 pisze:Golf plus ma 32 mm w większości modeli chodź były wynalazki z 30 mm ale to wyjątki . Golf bez plusa w podstawowej wersji ma zazwyczaj 30 mm .Jest na forum link do internetowej Etki i mozna sobie sprawdzić prosto co do czego pasuje

Jestem po wymianie łożysk na tyle w Plusie ja mam 30 mm zgodnie z internetową Etka, dodam tylko że gofer jest z 2007r. a w vinie ma 8.
Na wymianę polecam FAGa lub SKFa koledzy na łożyskach nie opłaca się oszczędzać :]
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8