Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 wrz 2014, 14:25
 wielkopolskie
#143471
oberon pisze: Jestem po wymianie łożysk na tyle w Plusie ja mam 30 mm zgodnie z internetową Etka, dodam tylko że gofer jest z 2007r. a w vinie ma 8.
Na wymianę polecam FAGa lub SKFa koledzy na łożyskach nie opłaca się oszczędzać :]
w VINie masz rok modelowy i on jest istotny
Awatar użytkownika
By Ayla81 -  29 gru 2014, 20:33
 pomorskie
#156842
To i ja się podepne pod temat :naughty: mianowicie podczas jazdy po łuku w prawą strone z tylnego prawego koła dochodzi taki dźwięk jakby opona obcierała o nadkole np choć nie obciera i się tak zastanawiam czy to łożysko mi padło czy tez może tarcze mam skrzywioną :unsure:
By golfer_1984 -  29 gru 2014, 20:36
 podkarpackie
#156844
Ayla81 pisze:To i ja się podepne pod temat :naughty: mianowicie podczas jazdy po łuku w prawą strone z tylnego prawego koła dochodzi taki dźwięk jakby opona obcierała o nadkole np choć nie obciera i się tak zastanawiam czy to łożysko mi padło czy tez może tarcze mam skrzywioną :unsure:
Podnośnik, auto w górę, pokręć kołem i zobaczysz czy huczy łożysko :)
Awatar użytkownika
By Ayla81 -  30 gru 2014, 18:29
 pomorskie
#157179
Dziś podniosłem auto tak jak radziłeś szum czy też huczenie przy kręceniu kołem było znikome lub ja jestem przygłuchy :laugh: jednak jak szarpne kołem do siebie to wyczuwam luzy mimo że koło jest dobrze dokręcone więc dla świetego spokoju wymienie piaste żeby nie mieć stresów w długich trasach :-/ FAG już upatrzonyzostało tylko sprawdzić wymiar wewnętrzny czy 32mm czy 30mm bo pomyłka troche może kosztować :tooth: Ps. Orientuje się ktoś czy po zmianie piasty tylnego koła ustawia się geometrie zawieszenia? bo z przodu zapewne tak a z tyłu to nie wiem laik jestem niestety :tooth:
By golfer_1984 -  30 gru 2014, 18:34
 podkarpackie
#157180
Ayla81 pisze:Dziś podniosłem auto tak jak radziłeś szum czy też huczenie przy kręceniu kołem było znikome lub ja jestem przygłuchy :laugh: jednak jak szarpne kołem do siebie to wyczuwam luzy mimo że koło jest dobrze dokręcone więc dla świetego spokoju wymienie piaste żeby nie mieć stresów w długich trasach :-/ FAG już upatrzonyzostało tylko sprawdzić wymiar wewnętrzny czy 32mm czy 30mm bo pomyłka troche może kosztować :tooth: Ps. Orientuje się ktoś czy po zmianie piasty tylnego koła ustawia się geometrie zawieszenia? bo z przodu zapewne tak a z tyłu to nie wiem laik jestem niestety :tooth:
a kręciłeś prawym i lewym?? czy tylko jednym? bo może byś słyszał różnicę jak byś pokręcił prawym i lewym chyba że oba łożyska do wymiany. Jak masz luz to może dokręcenie łożyska by wystarczyło albo to oznaka padniętego łożyska. Po wymianie łożyska geometrii się nie ustawia :)
By Bartas -  30 gru 2014, 18:35
 kujawsko-pomorskie
#157181
Ayla81 pisze:Dziś podniosłem auto tak jak radziłeś szum czy też huczenie przy kręceniu kołem było znikome lub ja jestem przygłuchy :laugh: jednak jak szarpne kołem do siebie to wyczuwam luzy mimo że koło jest dobrze dokręcone więc dla świetego spokoju wymienie piaste żeby nie mieć stresów w długich trasach :-/ FAG już upatrzonyzostało tylko sprawdzić wymiar wewnętrzny czy 32mm czy 30mm bo pomyłka troche może kosztować :tooth: Ps. Orientuje się ktoś czy po zmianie piasty tylnego koła ustawia się geometrie zawieszenia? bo z przodu zapewne tak a z tyłu to nie wiem laik jestem niestety :tooth:
Nie musisz, ja bym dla swiętego spokoju wymienił pare, koszta znacznie nie wzrosną a jak jedno sie konczy to drugie tez siadzie na przestrzenii kilku tys km, no chyba ze akutalnie sie nie ma srodków to bym zrobił to co potrzeba :P
Awatar użytkownika
By Ayla81 -  08 sty 2015, 18:53
 pomorskie
#159501
Uff to chociaż geometria mnie ominie :oczko: . Dziś byłem u mechanika i tam mnie spotkał mały zonk :-/ w sklepie mnie zapewniali że do mojej Golfiny średnica wew. bedzie wynosić 30mm na boschu jak sie spytałem tak poza tematem kogoś też mówił 30 dodam że nie miałem sam jak tego sprawdzić więc wziołem i lipa jednak ma średnice 32mm (Golfik z 2004r bkc) więc tu chyba nie ma co się kierować rocznikiem modelem itd tylko rozkręcać samemu i sprawdzać bo potem są niespodzianki :tooth:
By trzeci5 -  09 sty 2015, 1:17
 śląskie
#159595
przy wymianie piasty z łożyskiem z przodu czy z tyłu nie ma konieczności robienia geometrii chyba że wcześniej geometria była robiona na zużytym łożysku to wtedy by wypadało zrobić
By Bartas -  20 lip 2015, 16:13
 kujawsko-pomorskie
#185727
Rumak pisze:Ktoś powie dokładnie jaki jest ten klucz do dokręcania piasty od czopa?? M18,M17czy M16 bo tyle odpowiedzi padło że już sam nie wiem.
Pokaż dokładnie o ktorą chodzi by nie było problemów ze zrozumieniem :p
By Bartas -  20 lip 2015, 22:50
 kujawsko-pomorskie
#185780
golfer_1984 pisze:
Rumak pisze:Śruba pod dekieljiem w piascie ten największy spielen.

ori ma inny i np. SKF ma też inny rozmiar
Ori jest na 18 (u mnie takie były)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8