Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Arkos047 -  04 lut 2018, 22:32
 lubuskie
#261718
Witam,
po wymianie zacisku hamulca w prawym tylnym kole i wykonywaniu odpowietrzenia pojawił się problem.
Po wciśnięciu pedału hamulca prawie do końca pojawił się odgłos łamanego plastiku i zaczęło syczeć powietrze. Co więcej powietrze ucieka przy nakrętkach, które mocuja serwo w kabinie - a właściwie przy dwóch dolnych śrubach bo tam jakoś nie ma nakrętek. Dodam, że próbowałe hamowac Golfikiem i po kilkunastu próbach stwierdziłem, że przy gwałtownym hamowaniu najpierw łapało przednie prawe koło ale w ułamku sekundy samochód łapał stabilność. Najgorsze, że pierwszy pedał szedł w podłogę a nastepne już rosły. Pierwsza myśl - padła membrana serwa, ale diagnostyka komputerowa nic nie pokazała, nie pokazują się żadne kontrolki, samochód elegancko wkręca sie na obroty. Proszę o pomoc - dodam, że przy wciskaniu hamulca syczenie cichnie i co mnie dziwi to delikatnie czuć ruch śrub mocujących serwo.
Czy jest możliwe aby powietrze z serwa uciekało przez niedokręcony element ewentualnie przez uszkodzoną uszczelkę.
W dniu dzisiejszym znowu troszke hamowałem i pedał był już bardziej twardy nie wpadał w podłogę - ABS elegancko działał.
W komorze silnika nic niepokojącego nie słychać.