Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By gregk -  31 mar 2015, 6:55
 pomorskie
#172096
Witam
Nie mam chwilowo dostępu do Etki. Muszę wymienić tuleje przednich wahaczy. Mam wersje sportline,jest jakaś różnica do wersji normalnej?
By 1 6 D -  02 kwie 2015, 11:38
 zachodniopomorskie
#172381
Ja mam u siebie pełne tuleje, w Scirocco jakoś nie czuć by zawieszenie było twardsze, przy ruszaniu z uślizgiem nadal koła jakby podskakują. Są ludzie którzy twierdzą że wymiana tulei wahaczy skutkuje ciężej chodzącym wspomaganiem lub większymi wibracjami silnika...
By emiter -  02 kwie 2015, 13:34
 łódzkie
#172401
Też mam pełne tuleje w mk5 i żadnych negatywnych skutków nie odczuwam :)
1 6 D pisze:Ja mam u siebie pełne tuleje, w Scirocco jakoś nie czuć by zawieszenie było twardsze, przy ruszaniu z uślizgiem nadal koła jakby podskakują. Są ludzie którzy twierdzą że wymiana tulei wahaczy skutkuje ciężej chodzącym wspomaganiem lub większymi wibracjami silnika...
By trzeci5 -  05 kwie 2015, 23:19
 śląskie
#172779
1 6 D pisze:Na forum Octavii takie odczucia mają.
co pełne tuleje wahaczy maja do wibracji silnika czy tam do wspomagania,sam takie mam i jedynie co to wydaje mi się że auto lepiej reaguje na ruch kierownicą i w zakrętach lepiej się zachowuje ale to tylko takie moje spostrzeżenie może to wynik tego że te zwykłe tuleje były mocno sponiewierane i na postoju można było zauważyć jak koło się przesuwa do tyłu i przodu jak ręcznie nim szarpałem
Awatar użytkownika
By Przemo954 -  16 lip 2015, 3:13
 łódzkie
#185403
Mam u siebie założone pełne tuleje. Po wymianie z ori nastała pewna zmiana, gdy samochód się toczy bez gazu strasznie wibruje cała karoseria. Czy ktoś miał taki problem po wymianie? Podczas jazdy jest wszystko ok, tylko gdy samochód sam się toczy bez gazu tak wibruje. Przed wymianą było wszystko ok.
By Bartas -  16 lip 2015, 7:54
 kujawsko-pomorskie
#185404
Przemo954 pisze:Mam u siebie założone pełne tuleje. Po wymianie z ori nastała pewna zmiana, gdy samochód się toczy bez gazu strasznie wibruje cała karoseria. Czy ktoś miał taki problem po wymianie? Podczas jazdy jest wszystko ok, tylko gdy samochód sam się toczy bez gazu tak wibruje. Przed wymianą było wszystko ok.
Hymmmm, nie wiem wydaje mi się to mało prawdopodobne, ale na tych tulejach jest duzo bardziej twardo więc może te wibracje to efekt tej twardości ?
Awatar użytkownika
By leszek158 -  16 lip 2015, 12:27
 lubelskie
#185416
Przemo954 pisze:Mam u siebie założone pełne tuleje. Po wymianie z ori nastała pewna zmiana, gdy samochód się toczy bez gazu strasznie wibruje cała karoseria. Czy ktoś miał taki problem po wymianie? Podczas jazdy jest wszystko ok, tylko gdy samochód sam się toczy bez gazu tak wibruje. Przed wymianą było wszystko ok.
Mam u siebie też założone pełne tuleje - jest idealnie, na gazie i na luzie - także może to jest coś innego.
By Bartas -  16 lip 2015, 14:09
 kujawsko-pomorskie
#185419
Przemo954 pisze:No ale skoro tylu innych ma te tuleje i nie odczuwa tego. A pojawiło się to po wymianie
Robiłes sam czy warsztat ? cos jeszcze było ruszane ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9