Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By intoxication -  28 lis 2013, 10:38
 małopolskie
#111910
Witam, mam taki oto problem. Mk5 bxe. Po wymiane końcówek drążków, regeneracji przekładni. Przy wszelkich nierównościach mam straszne tłuczenie w prawym kole i częste skrzypienie. Byłem u 2 mechaników. 1 nie był w stanie nic zdiagnozować. 2gi stwierdził ,że w tulei pojawia się rdza i jest jakiś luz więc to może ale nie musi być przyczyną.
Wkurza mnie to na tyle, że chcę to zmienić i tutaj pytanie: czy trzeba zmieniać tą całą metalową część z tą gumą w środku czy wystarczy ten sam środek?

dzięki i pozdrawiam
By intoxication -  28 lis 2013, 17:56
 małopolskie
#111936
Chodzi mi o tą część :

Obrazek

W warsztacie powiedziano mi ,że muszę wymienić cały ten element. NA forach widziałem,że wymienia się sam środek i stąd moje pytanie ;]
By trzeci5 -  29 lis 2013, 10:01
 śląskie
#111980
soja pisze:W ASO mi powiedzieli, że wymieniają tylko całe tuleje, a nie same gumy.
a jak ty chcesz samą gum e wymienić??nie do końca chyba rozumiesz o co chodzi z tymi tulejami,tuleja wygląda tak http://allegro.pl/tuleja-wahacza-przod- ... 62747.html" onclick="window.open(this.href);return false; a można tez kupić tuleję razem z mocowaniem i wygląda to tak http://allegro.pl/tuleja-tulejka-wahacz ... 22914.html" onclick="window.open(this.href);return false; wiec jak sam widzisz samej gumy nie wymienisz jak sam widzisz wymieniasz tuleję lub komplet tuleję razem z mocowaniem :cool:
By soja -  29 lis 2013, 10:07
 zachodniopomorskie
#111981
Trzeci. Chodziło mi o to, że ASO wymienia cały komplet z mocowaniem i nie chce bawić się w wymianę tylko środka z gumą.
By trzeci5 -  29 lis 2013, 11:01
 śląskie
#111986
soja pisze:Trzeci. Chodziło mi o to, że ASO wymienia cały komplet z mocowaniem i nie chce bawić się w wymianę tylko środka z gumą.
też tak myślałem że im sie nie chce,każdy robi jak uważa ja jutro będę wymieniał u mnie i mam kupione tuleje pełne z leona cupry
By soja -  29 lis 2013, 11:29
 zachodniopomorskie
#111991
Wiosną wymieniam tuleje przednich wahaczy. Wciąż myślę, czy brać te od cupry. Są twardsze, ale czy mniej trwałe? Czy bardziej pasują do zawieszenia gwintowego? na te pytania nie mam na razie odpowiedzi, ale wiem, że ci co założyli je to sobie chwalą
By trzeci5 -  29 lis 2013, 11:53
 śląskie
#111993
soja pisze:Wiosną wymieniam tuleje przednich wahaczy. Wciąż myślę, czy brać te od cupry. Są twardsze, ale czy mniej trwałe? Czy bardziej pasują do zawieszenia gwintowego? na te pytania nie mam na razie odpowiedzi, ale wiem, że ci co założyli je to sobie chwalą
na pewno tuleje z cupry będą twardsze i trwalsze od tych seryjnych z MK V
By trzeci5 -  30 lis 2013, 1:04
 śląskie
#112052
unseen pisze:I też nie jest to rozwiązanie do końca zgodne z technologią bo te z cupry nie mają kołnierza który może nie uniemożliwia im wypadnięcie z tego korpusu ale przynajmniej lepiej przytrzymuje na swoim miejscu.
wypadnięcie?przecież ta tuleja jest wprasowywana w ten korpus i nie ma możliwości wypadnięcia,poza tym siły działające na ta tuleje nie są w stanie spowodować jej wypadnięcia,jeśli ktoś się obawia tego że te tuleje z cupry nie maja tego kołnierza to może sobie zamówić tuleje dedykowane do MK V wzmocnione.

Co do tulei poliuretanowych to miałem je w MK IV kiedyś założone i przez rok użytkowania było wszystko OK ale po kolejnym roku otwór w który wchodzi metalowa tuleja zrobił się jak jajo i efekt prawie taki sam jak przy zużytych seryjnych tulejach,
Obrazek
chodzi o metalowa tulejkę w środku tej czerwonej tulei
By kapselo2 -  04 gru 2013, 23:26
 kujawsko-pomorskie
#112382
witam, w moim świeżo zakupionym golfie, przy wymianie rozrządu, mechanik powiedział mi że prawy wahacz jest do wymiany, dziś przy wymianie kół na zimowe, inny szpec powiedział mi, że tylna tuleja przedniego (tego samego) wahacza do wymiany, moje pytanie czy można tylko tę tuleję wymienić, czy caly wahacz?

Jeśli cały, to czy muszę robić cały komplet, tzn cały przód-prawy i lewy?

Jakie są orientacyjne koszta wymiany tylko tuleji oraz ewentualnie wahacza?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9