Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By pitt52 -  05 lis 2016, 7:38
 śląskie
#242231
:hmmm: Słuchajcie. Byłem na regulacji, czyli pełnej geometrii. Niby po regulacji wszystko w normie, ale w drodze powrotnej zauważyłem, że kierownica jest ustawiona lekko w lewo przy jeździe na wprost. Dzwoniłem do ustawiacza i stwierdził żebym trochę pojeździł to się zobaczy. Osobiście wątpię żeby się to jakoś ułożyło i ustawiła się kierownica prawidłowo. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 lis 2016, 14:43
 pomorskie
#242249
pitt52 pisze::hmmm: Słuchajcie. Byłem na regulacji, czyli pełnej geometrii. Niby po regulacji wszystko w normie, ale w drodze powrotnej zauważyłem, że kierownica jest ustawiona lekko w lewo przy jeździe na wprost. Dzwoniłem do ustawiacza i stwierdził żebym trochę pojeździł to się zobaczy. Osobiście wątpię żeby się to jakoś ułożyło i ustawiła się kierownica prawidłowo. Co o tym sądzicie?
spartaczył robotę
Awatar użytkownika
By pitt52 -  06 lis 2016, 8:30
 śląskie
#242275
Mettenoos pisze:
pitt52 pisze::hmmm: Słuchajcie. Byłem na regulacji, czyli pełnej geometrii. Niby po regulacji wszystko w normie, ale w drodze powrotnej zauważyłem, że kierownica jest ustawiona lekko w lewo przy jeździe na wprost. Dzwoniłem do ustawiacza i stwierdził żebym trochę pojeździł to się zobaczy. Osobiście wątpię żeby się to jakoś ułożyło i ustawiła się kierownica prawidłowo. Co o tym sądzicie?
spartaczył robotę
No to jeszcze chłopaki rzućcie okiem łaskawie na to:
Obrazek
Awatar użytkownika
By pitt52 -  06 lis 2016, 12:03
 śląskie
#242286
Mettenoos pisze:Ja kiedyś też dane regulacyjne miałem ok a kierownica lekko przekoszona była, pojechałem na poprawkę i zrobili
Postanowiłem jeszcze zajrzeć do kierownicy. Po odkręceniu śruby mocującej kierownicę zauważyłem, że nie jest ustawiona idealnie na znaki. Była przestawiona w lewo więc myślę sobie ustawię równo na znaki. Nic z tego! Znaki się w żaden sposób nie pokrywają i albo ten z kierownicy względem kolumny jest trochę za nisko albo ciut za wysoko. Nie da się ich idealnie ustawić więc ustawiłem tak, że znak z kierownicy jest troszkę wyżej nad znakiem z kolumny i teraz jest idealnie prosto przy jeździe na wprost. Nie wiem, czy coś z tym dalej grzebać, ale chyba to już tak zostawię. :yes2:
Awatar użytkownika
By Budżak -  13 lut 2017, 8:35
 mazowieckie
#247560
Z opisów allegro wynika, że te pełne tuleje o numerze 6LL407183 są nie tylko do Cupry, ale i do Fabii, Ibizy, A2 i Polo.
To fabrycznie montowali mocniejsze (wzmacniane) do Polo a do Golfa V nie?
By Bartas -  13 lut 2017, 18:52
 kujawsko-pomorskie
#247573
Budżak pisze:Z opisów allegro wynika, że te pełne tuleje o numerze 6LL407183 są nie tylko do Cupry, ale i do Fabii, Ibizy, A2 i Polo.
To fabrycznie montowali mocniejsze (wzmacniane) do Polo a do Golfa V nie?
Montowali je do malych aut, tuleje są bez grzybka i nie pasuja idealnie do tulei tych z golfa, jedyne sensowne rozwiazanie to zakup pelnych tuleji z s3 ale nie testowałem czy pasuję (tuleja)
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  15 lut 2017, 8:44
 wielkopolskie
#247632
Przy różnych prędkościach? Bo drżenie kierownicy czuje tylko przy 120km i myślałem, że to kwestia wyważenia.
Najlepszym sposobem sprawdzenia tulei będzie sprawdzenie auta na stacji przy najbliższej okazji
Awatar użytkownika
By Budżak -  15 lut 2017, 10:14
 mazowieckie
#247635
Bartas pisze:
Budżak pisze:Z opisów allegro wynika, że te pełne tuleje o numerze 6LL407183 są nie tylko do Cupry, ale i do Fabii, Ibizy, A2 i Polo.
To fabrycznie montowali mocniejsze (wzmacniane) do Polo a do Golfa V nie?
Montowali je do malych aut, tuleje są bez grzybka i nie pasuja idealnie do tulei tych z golfa, jedyne sensowne rozwiazanie to zakup pelnych tuleji z s3 ale nie testowałem czy pasuję (tuleja)
Ktoś z forum sprawdzał te z S3 czy podejdą p&p do GV?
By Bartas -  15 lut 2017, 18:47
 kujawsko-pomorskie
#247663
morfeusz747 pisze:Jakie są objawy zużytych tulei przedniego wahacza? Mechanior mówi, że są u mnie do wymiany ale wiem, że on czasem lubi przekoloryzować :cool:

Jak masz moc, dobre hamulce i wybite tuleje to ci prowadza auto po drodze przy starcie / hamowaniu
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9