Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By sharker88 -  18 lut 2018, 15:27
 lubuskie
#262111
W moim golfie występują nieregularne metaliczne puknięcia dochodzące z tylnej części pojazdu. Stuki występują podczas jazdy po nierównych osiedlowych drogach :( Podczas jazdy po ładnej drodze nic nie puka nawet na delikatnych nierównościach.

Mechanik nie chce się podjąć naprawy bo nic nie widzi w tym zawieszeniu. Jedyne co to zużyte odboje amortyzatorów - ale to nie ma wpływu niby. Twierdzi że on wymieni jakąś część a ja będę się do niego pluł bo dalej puka - mam przyjechać jak stuki będą regularne.

W tym tygodniu mam do zrobienia trasę 800 km w jedną stronę i boję się że po drodze wyjdzie jakiś problem z tym zawieszeniem :/ Jest się czego obawiać?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 16:30 przez sharker88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pitt52 -  18 lut 2018, 16:17
 śląskie
#262114
A na stacji diagnostycznej byłeś? Tam poszarpią, potrzepią i będzie wiadomo co nie halo. Może być kilka rzeczy do wymiany tj. tuleje nawet łącznie z wahaczami albo amortyzatory czy gumy na drążku reakcyjnym. Jak widzisz trochę tego jest a wirtualnie nikt ci nie powie wymień to, czy tamto.
#262115
Byłem u znajomego diagnosty na szarpaku dla autobusów. Żadnych zastrzeżeń do pracy zawieszenia.

Ciekawe jest to że gdy trochę popada deszcz stuki zanikają.

Dodano po 22 godzinach 53 minutach 16 sekundach:
Re: Nieregularne stukanie w zawieszeniu - Golf V Variant
Dzisiaj znowu pojechałem na szarpak. Nic nie puka ani nie stuka. Dopiero w "próbie drogowej" słychać te metaliczne dźwięki. Macie może jakiegoś dobrego mechanika w Lubuskim / Zielona Góra który się zna?