Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By tommek79 -  19 lut 2018, 10:08
 opolskie
#262141
Mam niekończące się problemy z tylnimi hamulca, zaciski nie odbijają do końca, grzeją się i piszczy, walczę już rok , zaczęło się od zapieczonej dzwigienki hamulca ręcznego, wymieniłem na używkę,nowe linki,nowe tarcze i klocki,nowe przewody elastyczne oczywiście smarowanie prowadnic zacisków,smarowanie tłoczków i nie mam pojęcia co dalej robić. Regulator ciśnienia ABS?
By arianm -  19 lut 2018, 12:55
 mazowieckie
#262146
tommek79 pisze: zaciski nie odbijają do końca,
A czy Ty nie robisz od początku tego samego błędu - złe, nie całkowite odpowietrzenie układu?
Nie ma takiego czegoś jak odbijanie zacisków- tłoczków.Ustaje jedynie nacisk na klocki a choćby niewielkie ilości powietrza w układzie powodują że nacisk występuje cały czas ze skutkiem takim jak opisałeś.
By tommek79 -  19 lut 2018, 16:34
 opolskie
#262159
Prawdopodobnie masz rację, bo problem zaczął się po wymianie zacisku,mimo tego że najpierw wstępnie odpowietrzałem zacisk na imadle (tłoczek w pozycji pionu) aby usunąć powietrze z martwej strefy,następnie procedura jak dla układu z abs, najpierw przód potem tył.Teraz nie wiem czy nie trzeba z korzystać z pomocy serwisu? Chyba że uszkodzony jest regulator ciśnienia abs tylko jakie są objawy?