Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By mjaszo -  06 cze 2018, 12:08
 mazowieckie
#265437
A było to tak: w związku z zapaloną kontrolką "sprawdż hamulce" i niedziałającą klimą odwiedziłem warsztat, który:
- wymienił mi klocki i tarcze,
- klimę nabił, ale nie znalazł problemu dlaczego nie działa, ponoć nie jest zasilana i potrzebna jest rewizyta i opinia elektryka,
- wymienił olej, filtry itp
Zaraz po opuszczeniu warsztatu wyłączyło mi ASR. Odwiedziłem warsztat ponownie. Komputer nie wykrył błędów. Raz pokazał jakiś błąd w silniku, ale przy ponownym teście znów nic. Właściciel twierdzi, że jest to zbieg okoliczności lub błąd był już wcześniej (nie było), słowem powyższy zestaw napraw w żaden sposób nie ma się do pojawienia się usterki. Minęło kilka tygodni, ASR wyłącza się za każdym razem, ok. 10 min po starcie.
Co Państwo szanowni sądzą i poradzą? Z gry dzięki za support!
By wojniz -  07 cze 2018, 13:48
 podkarpackie
#265505
Z pół roku temu, walczyłem z wyłączającym się ASRem. Mam gdzieś problem w instalacji czujnika położenia wału. Przyszło lato i błąd nie wraca.
ASR się wyłączał, bo w module wyskakiwał błąd o treści:
Kod: Zaznacz cały
01314 - Engine Control Module 
            013 - Check DTC Memory
Jeżeli faktycznie tak jest, to musisz dojść, jaki błąd pojawia się w silniku, bo on może być przyczyną wyłączania ASR.
By mjaszo -  07 cze 2018, 13:51
 mazowieckie
#265506
Dzięki za info. No właśnie błąd pojawi się raz, dupa, że nie zapisałem, aprzy kolejnych restartach już nie wracał. Może muszę poprostu podpiąć pod inny komp.
By Pablo -  08 cze 2018, 22:24
 małopolskie
#265554
U mnie usterka czujnika temperatury silnika powodowała wyłączanie, w moim przypadku ESP, dokładnie po paru minutach jazdy.
Z tym, że wtedy wentylatory zaczynały pracować na maxa.
Dziwny objaw tej usterki, ale tak było. Wywalało wtedy błąd czujnika temperatury.
Wymiana pomogła ;-)