Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Piotrek1255 -  18 lip 2018, 21:14
 małopolskie
#266763
Witam Serdecznie. Chciałbym się poradzić ponieważ przy końcu drogi na Chorwacje zaczęło coś wyć z tylnego koła w mojej borze podejrzewam, że łożysko wyje tak od 30 km /h. Bardziej buczy niż wyje. Teraz pytanie do wszystkich czy dam rade objechać na tym łożysku do domu czy lepiej szukać lawety? Prosze o wszystkie porady
Awatar użytkownika
By Cimek -  19 lip 2018, 6:42
 opolskie
#266772
Masz 100% pewności że to łożysko? Być może opona. Zamień ją dla próby (najlepiej przód-tył). Jak dalej będzie buczeć, łożysko. Podnieś i poszarp kołem. Ja osobiście bym pojechał.
By Piotrek1255 -  19 lip 2018, 9:09
 małopolskie
#266781
Tak to jest łożysko wydawało mi się że z lewej strony tył ale podnieśli auto i wyje z prawej strony tylne. Opony jak nowe dwuletnie także odpadają. Buczenie jest dość glośne auto mam od nowości i 270 tys przebieg tylne lozyska mam od nowości. Przednie wymieniałem przy 150 tys km. Chca za wymianę z lozyskuem 100 euro, nie wiem co robic bo mam Full pelne auto 4 osoby i bagaznik Full jak padnie na trasie?
By kuba94 -  19 lip 2018, 9:20
 pomorskie
#266782
Jak się boisz jechać to wymień, na pewno laweta wyjdzie drożej do Polski niż wymiana. Po za tym ,jak sam nie zrobisz tego pod garażem , to za dużo nie przepłacisz warsztaty za to w Polsce nie wiele mniej wezmą.
By wojniz -  19 lip 2018, 9:33
 podkarpackie
#266783
Patrząc na budowę tego łożyska (a w zasadzie piasty, bo to jest zintegrowane), to powinieneś dojechać (w sensie - koło nie odpadnie). Ew. poszukaj na miejscu mechanika - prosta robota, nie powinno drogo kosztować.
By wojtek-e30 -  19 lip 2018, 10:33
 warmińsko-mazurskie
#266787
Piotrek1255 pisze:
19 lip 2018, 9:09
Tak to jest łożysko wydawało mi się że z lewej strony tył ale podnieśli auto i wyje z prawej strony tylne. Opony jak nowe dwuletnie także odpadają. Buczenie jest dość glośne auto mam od nowości i 270 tys przebieg tylne lozyska mam od nowości. Przednie wymieniałem przy 150 tys km. Chca za wymianę z lozyskuem 100 euro, nie wiem co robic bo mam Full pelne auto 4 osoby i bagaznik Full jak padnie na trasie?
To nad czym tu się zastanawiać i jeszcze pytać na forum czy się opłaca ?
100E to naprawdę tak dużo za komfort i spokój przez całą drogę ? Lepiej jechać 2tyś. km z wyjącym kołem i się modlić żeby tylko dojechać :wall:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 lip 2018, 8:58
 pomorskie
#266956
Ja twierdzę że szajs, w Twingo żony wymieniłem lewy przód, za tydzień prawy przód, po miesiącu wyły tak że wysiedzieć nie szło, oba reklamowane, zalozone TRW, już więcej tego badziewia bym nie kupił, najlepsze jest to że pakowaczem był Ruville