Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By kimipl -  13 lis 2018, 9:24
 małopolskie
#269474
Cześć,

od kilku dni mam problem z moim Golfem. Podczas jazdy ze stałą prędkością (nie ma znaczenia jaką, problem pojawia się gdy staram się utrzymywać gaz w jednakowej pozycji, obroty silnika z tego co przetestowałem nie mają znaczenia) auto cicho "buczy". Na początku myślałem, że to od asfaltu, bo czasem faktycznie na niektórych nawierzchniach występuje podobny efekt, ale później okazało się że nie ma znaczenia gdzie jadę problem cały czas występuje. Minimalne dodanie gazu lub całkowite jego odjęcie eliminuje buczenie.

I, chociaż to może takie moje odczucie, podczas występowania tego objawu wydaje się jakby ktoś lekko naciskał na hamulec - po prostu autko jest przyhamowywane.

Auto miało niedawno zmieniane sprężyny przód (zrobiona geometria i jeszcze sprawdzona dodatkowo bo myślałem że to od tego), komplet dwumasa, sprzęgło i łożysko wymienione 12 tys. km temu więc wstępnie odrzucam jako powód (nie stosuję PSJ więc powinny jeszcze żyć :))

Proszę o porady co można sprawdzić.
Awatar użytkownika
By Rafal1988 -  17 lis 2018, 21:31
 pomorskie
#269562
Witam panowie. Podłącze się do tematu , u mnie występuje też takie buczenie przy stałej prędkości i drgania przy jeździe powyżej 140km/h no i gdy jest zimno przy ruszaniu cos rezonuje jak by jakaś blacha była luźna , tylko u mnie tak się zaczęło dziać po wymianie przegubów przez mechanika twierdzi że jest ok ,dodam jeszcze że jakiś czas temu wjechałem w dość dużą dziurę i wygiąłem felgę i zerwało poduszkę i łożysko górne ale po wymianie nadal to samo nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny .