Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
#26807
czy można przetaczać tarcze do piątki ? Moje nowe auto stało od połowy zimy aż do końca kwietnia niestety bez żadnej pielęgnacji :( i pomimo iż ma przejechane raptem 35ooo km to tarcze szlag trafił . Sól porobiła swoje podczas hamowania czuje drgania kierownicy , oczywiście z upływem przejechanych km drgania te są coraz mniejsze ale wydaje mi się że chyba szkoda reszty częsci np. zaweiszenia które na pewno w jakiś sposób cierpi przez te drgania.
Biorę po uwagę wymianę tarcz , tylko zastanawiam się czy nie lepiej byłoby je przetoczyć ?? Co o tym sądzicie i co byście mi doradzili z tym zrobić ??
#26860
mettenos pisze: podstawową rzecz jaką jest kontrola wyważenia kół robiłeś?
przy zmianie opon było wszystko robione , efekt taki sam na zimówkach jak i letnich. Wrzuce później fotki tych tarcz jak wyglądają mniej więcej a dodam że przy 200 km/h puszczam kierownice na dobrej drodze i auto jedzie prosto nie ma problemu z niczym. Gorzej jak przyjdzie do hamowania :mrgreen:
#26867
Więc jestem po wizycie u mechanika. Po południu zawioze mu auto i będzie się z tym bawił. Tył jest prawdopodobnie dobry ale zdejmie wszystkie tarcze i sprawdzi. Jak uzna że można przetoczyć to tak zrobi a jak nie to nowe :twisted: :twisted: :twisted: Wolałbym tę pierwszą opcję , przynajmniej troche kasy w portfelu by zostało :)
#27019
Jestem po zabiegu a raczej moje autko 8) Tylko przednie tarcze zostały przetoczone , teraz tylko je lekko dotrzeć i będzie wszystko ok. Klocki zostały stare i zobaczymy jak się dotrą do tarcz. Oczywiście drgania zniknęły aż się miło hamuje haha :twisted: :twisted:
Kosztowało mnie to 100zł z robocizną i przetoczeniem także nie ma takiej tragedii. Pozdrawiam wszystkich :mrgreen: