Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By DOMINIK92 -  13 lut 2019, 9:17
 świętokrzyskie
#271754
Witam,
Próbuje rozwiązać mój problem ze stukaniem z tyłu auta.
Mianowicie przy wolnej jezdzie, jak już auto ma się zatrzymać słychać pukanie.
Raz jest glosniejsze raz cichsze i nie za każdym razem puka. I to raczej jest dźwięk nie metaliczny. I dodam że raz zastuka głośniej, a znowu za chwilę kilka razy ciszej.
Proszę o poradę, może ktoś z Was juz miał taką przypadłość!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Cimek -  13 lut 2019, 9:36
 opolskie
#271755
@DOMINIK92 Coś sprawdzałeś sam od siebie czy liczysz najpierw na forumowiczów? Gumy zawieszenia sprawdzone? Hamulce? Pod auto, breszka i do roboty.
By DOMINIK92 -  13 lut 2019, 12:40
 świętokrzyskie
#271758
@A-R-T-U-R ok rozumiem ale w bagażniku nie mam nic luzem. I mam małą skrzynkę i do tej skrzynki powkladkane wszystko. Tymbardziej że ta skrzynkę mam od samego początku i nigdy tam nic nie podskakiwalo
By DOMINIK92 -  13 lut 2019, 14:22
 świętokrzyskie
#271762
Tyle że właśnie jeśli było by to coś z bagażnika to by było przy szybszej jezdzie i przy jedzie po nierównej drodze. A ja właśnie mam stuki jak już auto się prawie zatrzymuje.
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  13 lut 2019, 16:05
 zachodniopomorskie
#271765
Może to łączniki stabilizatorów? Ja z przodu miałem wczoraj wymieniane bo był taki dźwięk jakby coś luźno latało z przodu i obijało się o coś. Podjedź na stację kontroli pojazdów, parę minut i będziesz wiedział.
By DOMINIK92 -  14 lut 2019, 11:27
 świętokrzyskie
#271775
@GrzeSek właśnie będę musiał jechać na stację kontroli żeby sprzwdzili. A jak nie to sam będę musiał wejsc pod golfika i coś popatrzeć.
By DOMINIK92 -  18 lut 2019, 9:31
 świętokrzyskie
#271866
Dobralem się do tego i z tego co widzę to może to być łożysko i klocki są do wymiany. Tylko oczywiście odkrecilem piaste i tam ZERO SMARU. Takie gluty ze SMARU zostały. Chciałem odkrexic strzemie od zacisku hamulca, a tam klucz jakiś taki dwunastoramienny. M14 i dzisiaj będzie drugie podejście. Bo klucz już mam.

Czyli ew. Wina łożyska lub cienkich klocków. Bo jak wciskam hamulec tloczek dociska klocek i zanim się cofnie to jest to pukanie...
By DOMINIK92 -  18 lut 2019, 10:17
 świętokrzyskie
#271869
Powiem Ci ze klockow bym nie podejrzewał... Mam nadzieję wgl że to klocki faktycznie, a jak nie to będę szukał dalej. Kupiłem klocki TRW, bo tutaj na forum polecali. Tylko że niby bardzo pyla. Ale to mi nie przeszkadza :)