Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  26 mar 2019, 20:20
 zachodniopomorskie
#272984
Cześć,
jakiś czas temu zahamowałem w mieście mocno do zera na płytowej średniej jakości drodze. Od tamtego czasu piszczy mi coś w kołach z przodu. Usłyszałem, że to na pewno hamulce i trzeba wymienić komplet przód. Dźwięk jest wydawany podczas jazdy. Przy hamowaniu jest cisza. Myślicie, że to faktycznie hamulce?
Tarcze nie są gładkie z tego co widziałem i klocki też pierwszej świeżości nie są. Nie wiem ile poprzedni właściciel na nich jeździł.
By Tomyyy -  27 mar 2019, 7:33
 podlaskie
#273001
albo klocki nie mogą odbić (syf na prowadnicach) i krzywo siedzą, albo tłok nie może odbić (może osłonka przeciwpyłowa dziurawa / wyszła z kołnierza). Zdejmij koło i przeczyść zacisk na początek, zobacz jak to wygląda. Jakby były do wymiany to podczas hamowania też byś słyszał pisk (koniec klocków).
Awatar użytkownika
By GrzeSek -  27 mar 2019, 19:44
 zachodniopomorskie
#273011
Tomyyy pisze:
27 mar 2019, 7:33
albo klocki nie mogą odbić (syf na prowadnicach) i krzywo siedzą, albo tłok nie może odbić (może osłonka przeciwpyłowa dziurawa / wyszła z kołnierza). Zdejmij koło i przeczyść zacisk na początek, zobacz jak to wygląda. Jakby były do wymiany to podczas hamowania też byś słyszał pisk (koniec klocków).
Dzięki, będę musiał się przyjrzeć. Może faktycznie coś się tam poluzowało.