Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By cycus12 -  07 lip 2010, 21:55
 -------
#27741
Witajcie

jak w temacie, powyżej 80 km/h mam lekkie drgania na kierownicy,nie są to opony, nie jest to piasta. Czasem mam wrażenie że coś ociera w prawym kole.

Co to może być ? gdzie / jak szukać ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  07 lip 2010, 22:55
 pomorskie
#27744
podstawowa rzecz to na początek wyważyć koła, mi też kiera drgała przy ponad 130-140 km/h, dziś byłem na wyważeniu w Sierakowicach i jest "prawie OK" - prawie, bo jest zdecydowana poprawa ale jednak minimalnie coś drga w przedziale 140-150 km/h, prawdopodobnie wina opon lub felg bo tarcze hamulcowe mam nowe
By cycus12 -  08 lip 2010, 9:51
 -------
#27749
wyważane 2 dni temu, bo nowy stuff założony. Bicie itd ustało na nowych ale drgania są dalej.

tarcze / klocki ?
By KriSSo -  08 lip 2010, 20:51
 zachodniopomorskie
#27770
cycus12 pisze:tarcze / klocki ?
Nie, ja bym obstawiał nadal koła lub zawias. Sprawdzić sworznie, tuleje, końcówki drążków, drążki.
By cycus12 -  09 lip 2010, 9:06
 -------
#27794
KriSSo pisze:
cycus12 pisze:tarcze / klocki ?
Nie, ja bym obstawiał nadal koła lub zawias. Sprawdzić sworznie, tuleje, końcówki drążków, drążki.
no wychodzi że koła, prawy przód miał odchyl 5/75 więc bardzo dużo. Dziś mają być nowe laczki zobaczymy czy się poprawi. Dzięki za info co na przyszłość sprawdzać, o to mi chodziło.


update:
nowe laczki nic nie dały dalej jest to samo, na szczęście stare sprzedałem więc nie jest źle. na 2 stacjach diagnostycznych nic nie zauważyli, według nich wszystko jest ok.

update:
sprawdzone, dwóch mechaników nic nie znalazło w dodatku powiedzieli że jak na tyluletnie auto z takim przebiegiem to zawszenie wygląda jak nowe. Zrobiłem jeszcze zbieżność i przednie hamulce, oba jak z fabryki.

chyba sobie odpuszczę temat.