Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By omerta -  19 kwie 2020, 10:39
 podkarpackie
#280982
Witam, nurtuje mnie problem od kilku.. Lat postanowiłem w końcu to ogarnąć! Od kupna auta minelo z 5 lat i ciągle coś jakby huczało przy jeździe już od 30 km im więcej na liczniku tym słychać takie bu bu bu :) tak jakby mało powietrza było. Nabite odpowiednio, auto podnoszone łożyska chodzą jak należy(alufelgi) a co dziwne po założeniu stalowek na zimę jakby o wiele mniej slychac ale nadal słychać.
Postanowiłem założyć ojcu te felgi (opony na nich nowe goodyear) na golfa plusa bo myślałem że felgi jakieś lipne może i...cisza! I bądź tu mądry?? Felgi wywazane. Miał ktoś coś podobnego? Będę wdzięczny za pomoc.

Golf 1.6 2008r.
By omerta -  19 kwie 2020, 18:54
 podkarpackie
#280993
A-R-T-U-R pisze:Wymień łożyska
Myślisz? Auto podnosiłem, każde koło kręcone niby ręcznie ale wydawało się ok.Chyba że obciązone inaczej działają.
Mimo wszystko pewnie wymienię bo nie daje to spokoju i komfort jazdy dramat :) Poduszki nic wspolnego nie maja prawda?Na dniach ida na wymiane bo juz zuzyte.
Dzięki za rade.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 kwie 2020, 21:30
 pomorskie
#280998
piasta z łożyskiem

Dodano po 44 sekundach:
A-R-T-U-R pisze:
19 kwie 2020, 19:07
Poduszki nie huczą :oczko:
wiater huczy bo od 30stu już wieje :P coś o tym wiem bo na rowerze czasem tyle jeżdżę
By malina998 -  24 wrz 2020, 15:46
 łódzkie
#283456
leoncjo pisze:
24 kwie 2020, 16:16
Po wrzuceniu luzu dalej tak samo huczy?
U mnie jest takie huczenie nawet jak wrzucę na luz, nawet jak zgaszę auto i jadę z górki to tak od 50 do 90 km/h słychać.
Jedno łożysko wymieniłem, trochę szumiało jak je zdjąłem ale niestey nie uleczyłem swojego golfa, nadal go coś boli.. Dzisiaj zmienię koła na zimowe i zobaczę.