Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
#281890
Pojawiły mi się od jakiegoś czasu drgania na kierownicy przy lekkim wciśnięciu hamulca tak w przedziale 70-50 h/km . Przy innych prędkościach jest ok. tylko w tym przedziale czuć. zawiecha i wszystko sztywne tak stwierdził mechanik. Tarcze i klocki wymieniane z 6 tys temy na textary .Mechanicy twierdzili że to tarcze krzywe się zrobiły od tego że auto mało jeździ no ale wtedy biły by cały czas.Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu?
#281904
Wczoraj przekatowalem lekko auto i jak delikatnie. Przyhamowywałem z prędkości od 100 to wszystko do 70 było ok, pózniej lekkie bicie do 50 i pózniej do 20 już ok. Spróbuje jeszcze wrzucić nowe tarcze tylko już chyba nie textary . Podjechałem też do warsztatu, żeby sprawdzić czy biją tarcze i wyrazie czego
ale mało to opłacalne . Chcą 125 od strony to już lepiej kupić nowe tarcze .
#283453
Dalej walczę z drganiami problem nie rozwiązany. Tarcze wymienione, nowe i klocki, sprawdzone czujnikiem są ok (w tolerancji się mieszczą) zawieszenie sprawdzone też ok. Tu według warsztatu nie ma się do czego przyczepić. Amortyzatory na poduszkach też ok. Sugerują magicy od hamulców, że to może być prawa poduszka od silnika, ale czy to to .Mnie jakoś ta teoria nie przekonuje, a nie chce wymienić pół auta, a okaże się że to jakaś luźna śruba .