Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By malina998 -  24 wrz 2020, 15:54
 łódzkie
#283457
Dawno nie było problemów i jest nowy.
Podczas jazdy od prędkości 50 km do 90km/h słyszę jakieś buczenie. Dźwięk przypomina jazdę auta na oponach z terenowym bieżnikiem na gorącym asfalcie.
Wymieniłem lewe łożysko bo trochę szumiało. Niestey problem nie ustąpił.
Buczenie występuje cały czas, czy to na luzie, czy na biegu, czy nawet na zgaszonym silniku podczas jazdy z prędkością około 80 km/h.
Zaraz wezmę się za zmianę kół żeby ewentualnie wyeliminować opony i zajmę się jeszcze prawym zaciskiem bo bardzo ciężko obrócić prawe Koło.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co tu można sprawdzić?
By malina998 -  24 wrz 2020, 18:51
 łódzkie
#283459
Zmieniłem koła ale nadal to samo. Ogólnie nie było jakoś gorące to koło, mniej więcej tak samo ciepłe jak z drugiej strony.
Co tu jeszcze może być? Może to coś w skrzyni?
Półoś? Jak to sprawdzić?
Awatar użytkownika
By Cimek -  24 wrz 2020, 23:41
 opolskie
#283462
@malina998 Przód czy tył wymieniałeś? Widoczne resztę też musisz wymienić. Sprawdź podczas jazdy w zakręcie czy zmienia się dźwięk. W skrzyni masz mechanizm różnicowy.
By malina998 -  25 wrz 2020, 4:23
 łódzkie
#283464
Cimek pisze:
24 wrz 2020, 23:41
@malina998 Przód czy tył wymieniałeś? Widoczne resztę też musisz wymienić. Sprawdź podczas jazdy w zakręcie czy zmienia się dźwięk. W skrzyni masz mechanizm różnicowy.
Resztę łożysk? Reszta jest w porządku. Nie hałasują.
Na zakrętach nie nie zmienia się dźwięk.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale już może jestem przewrażliwiony bo zauważyłem pod nogą drżenie, "mrowienie" pedału sprzęgła. Na luzie nie ma tego mrowienia.