Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Stratoss -  25 mar 2021, 7:42
 łódzkie
#285589
Panowie szybkie pytanie. Wymieniałem oba zaciski oraz prowadnice. Nowe prowadnice włożyłem jak poszło. Dopiero teraz okazało się że stare mają różne wielkości jedna jest dłuższa druga krótsza z jakimiś wglebieniami.

W nowym zestawie obie byly tej samej długości więc włożyłem jak poszlo.
Chcę przełożyć na stare bo dalej coś nie tak jest, jakby jedna tarcza bardziej lapala. Jak te prowadnice mają iść gdzie dłuższa a gdzie krótsza? Ewentualnie te nowe o tej samej długości jak je włożyć bo jedna jest inna od drugiej ma takie jakby obramowania. Szukałem na necie ale nic konkretnego.

Były takie
Obrazek

A włożyłem takie z prawej strony
Obrazek

A takie z lewej, czemu nie pytajcie. Quick Break 113-1346X
Obrazek

Z lewej włożyłem spowrotem ori na sztukę. I teraz nie wiem co robić. Czy wkładać ori jeżeli tak to jaka kolejność, u góry krótsza? Czy zostawic te nowe mimo że ta sama dlugosc?
Problem jest taki że podczas hamowania prawy tył trochę bardziej się nagrzewa niż lewy. W lewym są stare prowadnice w prawym nowe.
Awatar użytkownika
By bejot2021 -  12 lip 2021, 14:00
 wielkopolskie
#286681
Cześć ;)
I miała znaczenie długość tych prowadnic?
Wymieniałem ostatnio u siebie komplet z tyłu - klocki, tarcze i te prowadnice - i mam ciepłe koła z tyłu.
Oryginalnie, zanim wziąłem się za wymianę prowadnic były różnej długości. Nowe - TRW - są tej samej.

Myślałem, że muszą się dotrzeć, ale mam już z 150km przejechanych i nadal są ciepłe :(

Dodano po 33 sekundach:
Cześć ;)
I miała znaczenie długość tych prowadnic?
Wymieniałem ostatnio u siebie komplet z tyłu - klocki, tarcze i te prowadnice - i mam ciepłe koła z tyłu.
Oryginalnie, zanim wziąłem się za wymianę prowadnic były różnej długości. Nowe - TRW - są tej samej.

Myślałem, że muszą się dotrzeć, ale mam już z 150km przejechanych i nadal są ciepłe :(
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  12 lip 2021, 20:17
 śląskie
#286685
Linka ręcznego opiera się o odbój na zacisku po spuszczenia ręcznego?.
Tłoczki chodzą lekko?.
Miałeś w komplecie blaszki do prowadnic myśle że je założyłeś.
Awatar użytkownika
By bejot2021 -  12 lip 2021, 22:02
 wielkopolskie
#286686
Dziadek13 pisze:Linka ręcznego opiera się o odbój na zacisku po spuszczenia ręcznego?.
Tak, obydwie strony ładnie odpuszczają. Wyraźnie widać moment naciągania i puszczania ręcznego.
Dziadek13 pisze:Tłoczki chodzą lekko?.
Udało się je wkręcić bez większego problemu :)
Dziadek13 pisze:Miałeś w komplecie blaszki do prowadnic myśle że je założyłeś.
Tak, po wyczyszczeniu gniazd w jarzmie - miałem odkręcone - umieściłem nowe blaszki.

Jedyne, co jest zrobione inaczej to w jarzmo włożone nowe prowadzenie. Oryginalne - a przynajmniej tak sądzę - było krótsze. Zastanawiam się nad ponownym rozkręceniem i wróceniem do pierwotnego stanu. Jarzma oczywiście oczyszczone, klocki wstawione na próbę chodziły delikatnie.

Dzisiaj miałem dłuższą trasę niż od momentu wymiany - ok. 35km w jedną stronę. Niestety, ale jedno z kół - prawe - gorące. Lewa strona ciepła, jak pozostałe.
Jest i dzieje się dokładnie to samo, co działo się zanim przystąpiłem do robienia czegokolwiek.
Niestety wychodzi na to, że zacisk - mimo, że był w zeszłym roku wymieniany na nowy. Niemniej jednak przy wymianie linek na nowe okazało się, że właśnie prawa strona miała zapieczoną, czy tam skorodowaną linkę, więc mogła powodować grzanie, czego nie zauważyłem od razu. Grzanie się tego koła było również powodem, że wziąłem się za wymianę tarcz, klocków i linek, a w prawym kole również piasty, ponieważ to koło oberwało najbardziej. Chciałem po prostu mieć nowy tył. Przód też zamierzam zrobić, ale najpierw chcę ogarnąć jedno. Tylko, jeśli chodzi o zacisk to już muszę iść do majstra, ponieważ nie potrafię odpowietrzyć układu - próbowałem, ale bezskutecznie w zeszłym roku.
Zastanawiam się, czy teraz również muszę kupić nowy zacisk, czy może ogarnie regeneracja tego. Tylko będąc szczerym nie chcę już o tym myśleć. Chciałbym mieć już spokój i po prostu cieszyć się jazdą :)
Dziwne jest też to, że jak stanę na górce - nie jakiejś tam dużej - to ręczny działa normalnie. Zaciągam - stoi, puszczam - jedzie bez najmniejszego oporu. Nawet na nierównym parkingu zjeżdża normalnie na luzie. Czy mógł oberwać sam tłoczek?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  13 lip 2021, 19:48
 śląskie
#286693
Ja bym wymienił oba zaciski na nowe i problem z głowy, a zabieranie się za regeneracje zostawił bym na później żeby mieć w zapasie bo jak rozbierzesz to będziesz dopiero wydział jak wyglądają gładzie tłoczków i regulatory w środku, nowe to nowe.
Awatar użytkownika
By bejot2021 -  13 lip 2021, 22:59
 wielkopolskie
#286699
Myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie :)

Niemniej byłem dzisiaj - w sumie tak z partyzanta - u mechanika po przejechaniu 15km i pytam, co to może być.
Podniósł auto, zakręcił kołem - hmm.. kręci się. Zaciśnij, puść ręczny - hmm.. kręci się. Odpal i poduś nożny - hmm.. kręci się. Nie ukrywam, że na tym mi również pomysły się skończyły.
Przed wymianą zacisków zaproponował jeszcze wymianę tych gumowych wężyków i odpowietrzenie układu "komputerowo". Jest coś takiego?

Zanim jeszcze do niego pojechałem to zmieniłem w jarzmach te jedne prowadzenia na te, co były. Nic im nie brakowało, więc chociaż mam spokojną głowę, że jest oryginalnie :)

Dam się jeszcze na to namówić, jeśli to nie rozwiąże problemu zamawiam nowy zestaw i liczę, że już zapomnę to temacie..
Oczywiście do czasu wymiany przodu - wtedy znowu zgrzytanie zębami.... :(
Awatar użytkownika
By Dziadek13 -  14 lip 2021, 14:32
 śląskie
#286701
bejot2021 pisze:
13 lip 2021, 22:59
Przed wymianą zacisków zaproponował jeszcze wymianę tych gumowych wężyków i odpowietrzenie układu "komputerowo". Jest coś takiego?
Odpowietrzanie pompy systemu ABS
Procedura ta wyjaśnia jak odpowietrzyć pompę systemu ABS. Korzystanie z omówionego tu sposobu odpowietrzania nie jest konieczne, o ile pompa ABS'u nie została kompletnie "osuszona" np. po zupełnym wycieku płynu. Procedura ta nie musi też być wykonywana po zwykłej wymianie klocków hamulcowych, przewodów hamulcowych czy też nawet po wymianie płynu hamulcowego. Procedura ta nie jest też w stanie zastąpić tradycyjnej i chyba najpewniejszej metody odpowietrzania układu hamulcowego, polegającej na zespołowej pracy dwóch osób, z których jedna naciska pedał hamulca zwiększając ciśnienie w układzie, a druga luzuje odpowietrzniki usuwając w ten sposób ewentualne powietrze.
Do poprawnego przeprowadzenia czynności odpowietrzania pompy ABS'u przy pomocy oprogramowania VAG-COM muszą być spełnione następujące warunki:
Pojazd musi być podniesiony - koła nie mogą dotykać podłoża. Włączony zapłon ( w pozycji ON )
Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Golf, GTi, Jetta, Audi TT [Wybór] [03-ABS/hamulce] [Nastawy podst. - 04]
Grupa "001" [Idź!]
W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne. [Gotowe, powrót]
...i gotowe.
Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8. [Wybór] [03-ABS/hamulce] [Nastawy podst. - 04]
Grupa "002" [Idź!]
W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne. [Gotowe, powrót]
...i gotowe.
Lub:
Pierwsze odpowietrzamy pompę hamulcową,pompę ABS,następnie koła i tu uwaga !z systemem ABS zaczynamy nie jak klasycznie od najdalszego lesz od najbliższego koła od pompy.
Następna uwaga kluczyk w stacyjce załączony na akcelerację (porostu licznik oświetlony) aby zaworki pracowały i były kanały otwarte,Można włączyć silnik żeby było lepiej.
Awatar użytkownika
By bejot2021 -  14 lip 2021, 20:25
 wielkopolskie
#286704
Kurcze... wycieku płynu nie było wcale.
Po tym, co przeczytałem zastanawiam się, czy mechanik do którego podjechałem sobie z tym poradzi :O

Chyba jednak zamówię nowe zaciski. Za jednym odpowietrzaniem będzie po robocie.
I wybiorę się do innego mechanika :D
Awatar użytkownika
By bejot2021 -  21 lip 2021, 14:27
 wielkopolskie
#286738
Wszystko wymieniłem (poza jarzmami), ale pozostałem na odpowietrzeniu ręcznym.
Niby wszystko gites, ale pedał trochę miekki i wpada - pewnie jeszcze gdzieś jest powietrze - ale też nie zawsze. Są momenty, że jest twardy.
Zrobię wymianę całego płynu, ale najpierw wymienię jeszcze cały przód - razem z zaciskami, aby już o tym nie myśleć.

Przy wymianie płynu przeprowadzą jakiś test szczelności układu?

Teraz po 15km felgi zimne, a środki kół letnie - niemniej jednak nie ma upałów. Jestem dobrej myśli :)
Awatar użytkownika
By bejot2021 -  24 lip 2021, 21:47
 wielkopolskie
#286757
A więc wszystko wymienione - zaciski, klocki - okazały się z czujnikiem - tarcze, przewody.
Odpowietrzone wszystkie koła - ręcznie. Dwa obiegi kończąc pętlą - od najdalszego ( tylne prawe) kończąc na lewym przednim. Pedał już nie wpada.
Uważam, że hamuje dobrze.

Niemniej tradycyjna trasa 15km i... I tylne koła - środki dość ciepłe, felgi letnie. Przód prawy - środek letni, felga letnia. Przód lewy - środki dość gorący, felga letnia.

I teraz nie wiem, czy już jestem przewrażliwiony, czy jeszcze coś jest źle? :(

Czy może trzeba zrobić dłuższą trasę i wszystko się dotrze i będzie dobrze? Tylko, czy może się coś zapiec?

W poniedziałek planuję jechać na serwis VW na wymianę płynu - fachową - i w związku z tym również odpowietrzą - może to zaradzi? Wszystko jest wymienione na nowe, więc myślę, że już nic więcej mnie nie naciągną. Powiem, a może bardziej sami zauważą, że są ciepłe koła i liczę po cichu, że coś wyjaśnią :)