Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Lester199 -  09 mar 2022, 1:11
 dolnośląskie
#288489
Witam

Chodzi o tylni lewy zacisk hamulcowy, stary już był nie do odratowania został wymieniony na nowy plus ten krótki przewód miedziany hamulcowy też wymieniony. Wczoraj po 3 miesiącach od wymiany podczas jazdy zapaliło się stop i ikonka ręcznego mignęła 3 razy plus napis ze jest mało płynu hamulcowego. Wróciłem do domu i od razu pod samochód zobaczyć ten właśnie wymieniony zacisk i co sie okazało opona mokra od wewnątrz, ustawiłem na telefonie nagrywanie i faktycznie cieknie. I teraz moje pytanie czy ten zacisk po 3 miesiącach może się już uszkodzić ? Druga sprawa chyba nie odbija bo tarcza była bardzo gorąca.
By kuba94 -  09 mar 2022, 13:47
 pomorskie
#288492
Nie odbija bo nie ma ciśnienia, sprawdź złącza , wężyk gumowy i rurki w miejscu połączenia no i odpowietrznik.Może być nie dokręcony albo wszystko nie dokręcone albo za mocno dokręcone i uszkodzone gwinty. Prawdopodobnie jest to przyczyną. Zdejmiesz koło i zobaczysz gdzie cieknie.Zazwyczaj wymienia się z zaciskiem przewód hamulcowy (wężyk gumowy) Przy nowym zacisku często puszcza ten wężyk .