Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By swiIP -  10 kwie 2022, 20:06
 dolnośląskie
#288735
Cześć.
Od dłuższego czasu jak przechodzę obok auta widzę, że prawe przednie koło nie jest idealnie w symetrii z tylnym kołem.
Prawe koło nie ma ustawionej poprawnie geometrii koła.
Z lewej strony koło przednie pokrywa się z kołem tylnim.
Nie mam fotki.
1. Byłem 3 razy na zbieżności (bez zmian)
2. Krzywy mcperson?
3. Łożyska górne kolumny?
4. Krzywa zwrotnica?
5. Jak się ustawia gometrię koła? łożyskiem mac phersona?

Co może być uszkdozone?
Obrazek
Awatar użytkownika
By jarek60 -  13 kwie 2022, 19:29
 zachodniopomorskie
#288752
Też mam Golfa V - w moim golfie wymagana geometria 3D bo ponoć zawieszenie "wielo wahaczowe". Pokaz wydruk z przed wykonaniem ustawienia i po.
Zawsze należy taki zażądać. Także zwykły fachman nic nie zrobi przy geometrii 3D. Obawiam się że też takie zawieszenie masz. U mnie były problemy z ustawieniem i dopiero jak zagroziłem wykonaniem ustawienia wizytą w ASO (na ich koszt) to poprawnie ustawili, po ich regulacji z ciągało mnie na prawo -poprawili.
Może tu leży twój problem i nie właściwych fachmanów wybrałeś (obowiązkowo geometria 3D ?)- nikt o zdrowych zmysłach nie ustawił by ci geometrii z krzywym elementem zawieszenia. :hi:
Tu opisuję jak robili, wydruk:
https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=15
Ten filmik powyżej wszystko wyjaśnia.
Awatar użytkownika
By swiIP -  14 kwie 2022, 9:23
 dolnośląskie
#288753
Mettenoos pisze:
12 kwie 2022, 21:00
Fajny filmik pokazowy
Dzięki za film.
Nie wiedziałem, że jedna z tych dwóch śrub w kolumnie mcphersona służy do regulacji.
Swoją drogą obstawiam, że ktoś kiedyś demontował kolumnę mcphersona i źle zamontował poduszkę.
jarek60 pisze:Może tu leży twój problem i nie właściwych fachmanów wybrałeś (obowiązkowo geometria 3D ?)
Tak. Tutaj pewnie leży problem.

PS. Oddam auto do odpowiedniego serwisu niech robią.