Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By swiIP -  28 kwie 2022, 10:27
 dolnośląskie
#288830
Witajcie.
Po wymianie u mechanika klocków stuka niemiłosiernie.
Z tego co zauważyłem to brak blaszek dystansowych między klockami a jarzmem.
Z tyłu mam takie zamontowane lecz z przodu ich brak.
Tylko naklejki i blachy boczne na klockach.
Czy takie ślizgi blaszane z przodu też powinny być zamontowane?
Obrazek
Awatar użytkownika
By swiIP -  01 maja 2022, 12:21
 dolnośląskie
#288840
Wczoraj na pijackiej imprezie rozmawiałem z mechanikiem, przyjacielem (ma zakład mechaniki), który onegdaj wymieniał mi rzeczone klocki hamulcowe.
Po długich godzinach dyskusji przy rudych trunkach na temat stuków dochodzących z podwozia i w momencie gdy delikatnie naciskam hamulec stuki znikają jednoznacznie sugerują, że to wina klocków i błędnego ich zamontowania.
Niestety przyczyny stuków nie są do końca wyjaśnione.
PS. Podczas rozmowy o klockach wyszło na jaw, że dziewczyna wyrzuciła go z mieszkania. Także klocki i dziewczyny to tematy bardzo zbieżne :D
:burp:
wojtas4589 pisze:
28 kwie 2022, 20:24
Dexter23pl pisze:
28 kwie 2022, 18:43
Raczej nieda sie założyć klocków odwrotnie.
Aleeee....
Da się, bo u mnie tak jest :tooth: i nie stuka
Możesz rozwinąć temat? :)
Awatar użytkownika
By swiIP -  04 maja 2022, 11:23
 dolnośląskie
#288845
Post pod postem ale trudno.
Dzisiaj w garażu badałem sprawę z klockami.
Który montaż jest prawidłowy wg was?
wojtas4589 pisze:
28 kwie 2022, 11:22
Nie ma tam blaszek, jest tylko klocek lewy i prawy z różnymi mocowaniami. Ten przy tłoczku ma większy zaczep.
:(
Obrazek
Obrazek
Na zbliżeniu widać, że przy takim montażu wąsy nie opierają się dobrze o zacisk.
Obrazek
Awatar użytkownika
By swiIP -  04 maja 2022, 12:01
 dolnośląskie
#288847
A ten z mniejszym wąsem do zewnątrz?
W takim układzie klocek zewnętrzny nie trzyma się dobrze zacisku i klocek nie trzyma się solidnie i stuka podczas jazdy. Właśnie przetestowałem.
Jeśli z dużym wąsem dam na zewnątrz a z małym do wewnątrz jest cisza w czasie jazdy.
Nawet zmierzyłem suwmiarką.
Mały wąs pasuje idealnie do rantu tłoczka.
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  04 maja 2022, 12:36
 warmińsko-mazurskie
#288849
Może blaszki słabo spasowane, ja mam textary i nie latają, bez względu jak je włożę. A ten z większą blaszka napewno idzie prawidłowo do tłoczka, bo przy nim jest kabel do czujnika zużycia.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Żeby było ciekawiej to u mnie dwa klocki z dużą blaszka są włożone na lewe koło, a na prawe koło są włożone dwa z małą blaszka :tooth: i śmigam już tak dwa lata
Awatar użytkownika
By swiIP -  04 maja 2022, 15:11
 dolnośląskie
#288852
wojtas4589 pisze:
04 maja 2022, 13:13
moje klocki miały troszkę dłuższe te blaszki, sięgają aż do tego rowka w zacisku.
I tu jest pies pogrzebany.
Czyli te boczne blaszki muszą opierać się na wycięciach w zacisku. I wszystko jasne.
Mógłbym te blaszki u siebie podoginać tak żeby pasowało ale nie będę drutował przy hamulach.
Dzięki za pomoc Wojtas :friends: