Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By Patryk01992 -  06 lip 2022, 8:13
 mazowieckie
#289123
Witam. Auto golf 5 1.9 Tdi. Kłopotem jest wpadający w podłogę pedał hamulca przy pierwszym naciśnieciu, przy drugim hamulec nie wpada ale hamulce nie działają ze 100 % mocą co poprostu czuć. Odpowietrzenie kilkukrotne nie dało nic. Wymiana pompy też, sprawdzone serwo ( podmnienione na chwilę) - też nie przyniosło efektu. Jakieś pomysły gdzie jeszcze szukać ? Może ktoś miał podobny kłopot.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  06 lip 2022, 12:51
 śląskie
#289127
Serwo niema tu nic do problemu.
jeśli pompa hamulcowa na serwie wymieniona i jest tak samo to zostaje przepuszczająca sekcja w agregacie modułu ABS.
często mechanicy nie potrafią odpowietrzyć układu.
ja wymieniałem pompę na serwie i mimo długiego czasu pompowania pedałem hamulca hamulce były gumowate.
problem rozwiązało odpowietrzenie komputerem.
By Patryk01992 -  07 lip 2022, 13:49
 mazowieckie
#289131
Na podnośniku

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
Dexter23pl pisze:
06 lip 2022, 12:51
Serwo niema tu nic do problemu.
jeśli pompa hamulcowa na serwie wymieniona i jest tak samo to zostaje przepuszczająca sekcja w agregacie modułu ABS.
często mechanicy nie potrafią odpowietrzyć układu.
ja wymieniałem pompę na serwie i mimo długiego czasu pompowania pedałem hamulca hamulce były gumowate.
problem rozwiązało odpowietrzenie komputerem.
Rzuce temat osobie która podjęła się naprawy.
Awatar użytkownika
By swiIP -  08 lip 2022, 13:49
 dolnośląskie
#289135
[Wybór]
[03-ABS/hamulce]
[Nastawy podst. - 04]
Grupa "001"
[Idź!]
W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.
[Gotowe, powrót]

Odpowietrzanie pompy układu ABS w pojazdach: VW Passat, Audi A4/S4, Audi A6/S6 i A8/S8.

[Wybór]
[03-ABS/hamulce]
[Nastawy podst. - 04]
Grupa "002"
[Idź!]
W tym momencie pompa systemu ABS powinna uruchomić się na ok. 10 sekund. Odgłosy uruchomionej pompy powinny być dobrze słyszalne.
[Gotowe, powrót]
...i gotowe.

trzeba jednak też powiedzieć, że samochód powinien być podniesiony ! żadne koło nie powinno dotykać ziemi.