Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By GTIspeed -  12 paź 2023, 8:24
 lubelskie
#290689
Witam wszystkich, od pewnego czasu trapi mnie pewien dźwięk, a mianowicie przypomina on ocieranie opony o plastikowe nadkole, dzieje się to tylko przy jeździe na wprost z prędkością powyżej 90 km/h i następuje przy bujaniu autem, słuchać to kiedy buda jest "bujnięta" do góry. Zaczęło się to z rok temu wtedy zauważyłem że sprężyna jest pęknięta, wymieniłem po obu stronach z przodu ale nie rozwiązało to problemu. Może ktoś miał taki przypadek i wie o co tu może chodzić? :blush:
Awatar użytkownika
By Yellow -  18 lis 2023, 23:24
 śląskie
#290724
Witaj,
A czy przy wymianie sprężyn była sprawdzana kondycja amortyzatorów ?
Nie wykluczałbym możliwości że amorek jest już na tyle słaby ze nie utrzymuje ciężaru, bądź jest za miękki i na dziurach opada akurat ta strona.
Jeśli amortyzator jest w porządku, to przyjrzałbym się wahaczom czy gumy są w porządku.
By GTIspeed -  01 sty 2024, 23:38
 lubelskie
#290826
dzieki za odpowiedź, gumy wszystko powymieniane, także raczej ten amorek w kiepskiej kondycji odziwo tydzień temu na przegladzie pokazalo ze amortyzatory 71 % ;p hm a moze to wina odbojów?
Awatar użytkownika
By Yellow -  04 sty 2024, 20:22
 śląskie
#290829
Na stacji diagnostycznej różne rzeczy się dzieją, ja 7 lat temu rocznym samochodem byłem na przeglądzie i miał 75%, ostatnio byłem tym samym wozem, a ma już 8 lat, i amorki niby pokazuje na 69%(nie były wymianiane), w co mi się wierzyć nie chce bo czuć ze już gorzej działają.
Mam propozycję która może wydać się głupia, ale jak coś jest głupie ale działa to nie jest głupie :laugh: i wziąłbym na chwilę kogoś ze znajomych, bądź rodziny aby po prostu oprzeć się o błotnik z lewej a potem z prawej i popatrzeć czy opada na tą samą wysokość, bo może być tak że z tej lewej ugnie się bardziej i będzie wiadomo ze coś jest nie tak.