Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By Rafer -  13 lip 2017, 18:14
 kujawsko-pomorskie
#254567
tdeusz1 pisze:
Rafer pisze:witajcie czy mogę do Golfa założyć opony o rozmiarze 205 60 R 16 ??
Możesz tylko po co ci takie balony !!
Bo przez pomyłkę zamiast 205 55 16 kupiłem 205 60 15 :fluff:. Niestety oddać już nie mogę bo opony przywiozłem z niemiec i nie opłaca mi się ich odwozić. Wiem że licznik będzie pokazywał wyższą prędkość ale czy nie daj Boże przy jakiejś kolizji będą problemy z policją albo ubezpieczalnią??
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  17 lip 2017, 11:10
 śląskie
#254695
Golf5, GT, 1,6 benzyna, 2008r. - kupiłem wczoraj z oponami 225/45/17. Czy można do niego zakładać felgi 15 i 16?, mam na myśli to, że jest trochę niższe zawieszenie. A ogólnie, które felgi najlepiej sprawdzają się w GT?
By carolsz -  17 lip 2017, 13:39
 dolnośląskie
#254701
VCX_7 pisze:Przeglądam stalowe komplety 4-ch felg 15" na allegro, nowe, producent "inny"- czy są coś warte?
http://allegro.pl/4x-felgi-stalowe-15-5 ... 58478.html
ja kiedyś takie kupiłem, dwie przyszły obite (musiałem na swój koszt u wulkanizatora naprostować) i poza tym szybko rdzewieją, nawet jak przyszły już miały naloty. są one też cięższe od oryginalnych stalowych 16'. na twoim miejscu szukałbym oryginalnych używek, ja mam te jedynie na zimówkach i drugi raz bym nie kupił.

pojedź na najbliższy szrot i pewnie coś znajdziesz
Awatar użytkownika
By nosekdomin -  17 lip 2017, 14:35
 wielkopolskie
#254706
Ja też polecam GoodYear Efficientgrip Performance 205/55 R16 91 V. Duży komfort co mnie bardzo zaskoczyło, genialne trzymanie boczne, hamowanie na mokrym bardzo dobre. Wzorek nie porywa fantazją. Ale nie kupowałem opon bo mi się podoba bieżnik. Wyglądają z boku jak niedopompowane- ale tak właśnie ma być. Są też ciche szczególnie przy 140-160km/h jak mi się zdarza podróżować, chociaż nie są najcichsze jakie miałem bo są na rynku cichsze opony do prędkości autostradowych i <.

Polecam też Continntal Conti Premium Contact 5 195/65 R15. W zestawieniu z GoodYear wymienione powyżej lekko mniejszy komfort. Ale to co najważniejsze, czego każdy się boi: hamowanie na mokrym oraz trzymanie boczne ponad przeciętne i w różnych testach dla tego rozmiaru opony pierwsza trójka najlepszych opon.

Wiele wiosen temu gdy nie miałem pojęcia o oponach założyłem Nokian I3. Jakie to były straszne opony :cry: !!! Zero komfortu, ale co najważniejsze trzymanie boczne wręcz niebezpieczne, kto dopuścił te opony do użytku publicznego? Lekki zakręt, droga mokra i spory skręt kołami i auto jedzie prosto!!! Odradzam zdecydowanie dla osób które traktują auto po mieście jak gocart na prostej będą dobre dla mniej wymagających. Tanie. Co ciekawe hamowanie bardzo dobre, nie odstaje od klasy premium- to jest HECA. Dobra pożywka dla oczu klientów kupujących opony oczami- jest na co popatrzeć piękne wzorki i wywijasy :sleepy: :tooth: .

W VW Passacie w 2007 roku miałem Vredestein SPORTRAC 2 GIUGIARO DESIGN szerokość zdaje sie 215. Tu jest dopiero pożywka dla oczu- sam Giugiaro projektował wzorek.... i m. inn. naszego PL Poloneza :thank_you:. To były ciche opony nawet przy 160km/h i <. Ale na 3cim biegu przy 1.9 TDI 130KM 320NM na lekko mokrej nawierzchni koła boksowały. Droga hamowania bez rewelacji - UWAGA opony rekomendowane jako sportowe!! Coś nie tak im tu poszło przy tych oponach - już ich nie produkują. Dobre prowadzenie.

Z innej beczki niekoniecznie w temacie:
Opony GoodYear Efficientgrip Performance kupione na oponeo są produkowane w PL co mnie bardzo cieszy że wspieramy polskich pracowników. Niestety podatki odejdą po za PL granice kraju, aby to zobrazować przykład: biedronka lidl kaufland...
By karolg -  31 sie 2017, 8:15
 spoza Polski
#256402
Muszę wymienić dwie zimowki, 195/65/15

Raczej do jazdy żwawej, autostrady i miasto, raczej zimy suche lub lekko mokre, ale też żeby nie zawiodła mnie w polskich i czeskich górach...

Ktoś coś?

Dunlop wintersport 5?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By sopelo -  14 paź 2017, 6:54
 śląskie
#257700
Witam, zakupiłem opony 195/65R15 91T BRIDGESTONE BLIZZAK LM001. Opony są z 2014 roku (DOT 3714), ale nigdy nie były zakładane, są nówkami z nalepkami, myślę, że za 570 zł. to okazja była dobra. A czy ktoś z was miał lub ma te opony i jak się sprawują, bo bodaj że w 2014 lub 2015 w ADAC zajęły drugie miejsce w tym rozmiarze, a na innych różnie wypadały (przeważnie jako polecane), więc testy ADAC i inne już znam. :)
Awatar użytkownika
By Agness -  14 paź 2017, 11:06
 kujawsko-pomorskie
#257706

@sopelo , ja użytkuje zimą 195/65R15 BRIDGESTONE BLIZZAK LM001. Opony świetnie radzą sobie z błotem pośniegowym i śniegiem. Zarówno na suchym jak i na mokrym przyczepność zadowalająca. Nie są też jakoś szczególnie paliwożerne ;) Jedynym minusem jest to, że do tych cichych nie należą. Szczególnie na suchej nawierzchni głośne.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By sopelo -  14 paź 2017, 12:35
 śląskie
#257707
Czyli znaczy są spoko w jeździe, a to że głośnawe - słucham radia :clap:, a przy okazji, będę wiedział, że to nie łożyska lub coś innego siada po wymianie opon :tooth: . A tak przy okazji to wyglądają dużo mniejsze, a przede wszystkim dużo węższe niż ten sam rozmiar ale blizzak LM-25, co daje im według mnie minusa. :evil: , chyba, że teraz tak wszystkie nowe modele robią. :( .
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 82