Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By carolsz -  31 mar 2017, 13:06
 dolnośląskie
#249817
A-R-T-U-R pisze:
carolsz pisze:czy przy zbieżności koła -00°03' (fabryczne +00°05' +-00°05') możliwe jest zdarcie 3 sezonowej opony letniej tak, że nie ma miejsca na ciężarki ...
o jakich ciężarkach mowa :hmmm:
Obrazek
byłem 2 razy na geometrii, w różnych serwisach i dwa różne wyniki. w jednym co było na czerwono to w kolejnym serwisie było wręcz odwrotnie na zielono a reszta odchyły (mimo regulacji 1szego diagnosty). mieli różne urządzenia - na jakich prawidłowo powinno się wykonywać ? niby mieli w systemie ten model golfa, ale wyniki to jakiś kosmos (różnice w 0°0x'), pewnie po zdartych oponach znowu będzie widać, luzów nie ma bo obaj sprawdzali na szarpakach.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  31 mar 2017, 13:18
 pomorskie
#249820
carolsz pisze:czy możliwe jest zdarcie 3 sezonowej opony letniej tak, że nie ma miejsca na ciężarki
nie rozumiem, co ma zakładanie ciężarków do opony, przecież ciężarki montujesz na feldze a nie oponie, sorry za głupią odpowiedź ale pytanie wydaje się być też głupie :P
Awatar użytkownika
By Cimek -  31 mar 2017, 17:19
 opolskie
#249832
carolsz pisze:
A-R-T-U-R pisze:
carolsz pisze:czy przy zbieżności koła -00°03' (fabryczne +00°05' +-00°05') możliwe jest zdarcie 3 sezonowej opony letniej tak, że nie ma miejsca na ciężarki ...
o jakich ciężarkach mowa :hmmm:
Obrazek
byłem 2 razy na geometrii, w różnych serwisach i dwa różne wyniki. w jednym co było na czerwono to w kolejnym serwisie było wręcz odwrotnie na zielono a reszta odchyły (mimo regulacji 1szego diagnosty). mieli różne urządzenia - na jakich prawidłowo powinno się wykonywać ? niby mieli w systemie ten model golfa, ale wyniki to jakiś kosmos (różnice w 0°0x'), pewnie po zdartych oponach znowu będzie widać, luzów nie ma bo obaj sprawdzali na szarpakach.
A felgi Ty masz proste? Możliwe, jak i nawet pewne, że lasery są inaczej ustawione
By carolsz -  31 mar 2017, 23:03
 dolnośląskie
#249852
dobra, na tę chwilę mam nowe opony, wyważone i będę obserwował ich zużycie. być może to była ich wina, bo marka raczej mało znana i po prostu szybciej się zużyły. w międzyczasie zrobię research po serwisach, bo może te okoliczne warsztaty to tylko aby szybciej odwalić i następny klient albo nie mają zbytnio doświadczenia w tym co robią.
Awatar użytkownika
By Husarz -  22 kwie 2017, 14:56
 dolnośląskie
#250912
Witam!
Szukam nowych opon letnich na sezon 2017.

AUTKO: GOLF V 1.9TDI BKC + @140HP/330Nm
FELGI: VW 17" 7,5J/ET50
TYP JAZDY: 50%/50% miasto/autostrada
CHARAKTER PROWADZENIA: sportowy, dość agresywny
PRZEBIEG: zazwyczaj do 15,000km rocznie
BUDŻET: do 300zł/szt.

W zeszłym roku jeździłem na MABOR SPORT JET 2 - 215/45 R17, dostałem je w prezencie więc nie wybrzydzałem, jednak mają one dość średnie parametry - są średnio głośne i trochę narzekałem na ślizganie się na mokrym.
Po za tym z tych opon na obecny sezon zostały by już tylko dwie nadające się do jazdy więc 2 szt i tak musiałbym dokupić...
...dlatego w tym roku wolałbym zakupić nowy komplet trochę lepszych opon.
Obecnie najbardziej zastanawiam się nad:

DĘBICA PRESTO UHP2 - 225/45 R17 mogę je mieć po 248zł/szt. z InterCars
SAVA INTENSA UHP2 - 225/45 R17 po 270zł/szt. z Oponeo

Czy jesteście w stanie wypowiedzieć się na temat którejś z tych opon i doradzić co wybrać do posiadanych przeze mnie felg? Czy rozmiar 225/45 R17 jest dobrym pomysłem czy lepiej zostać przy 215/45 R17 jednak ten rozmiar jest już sporo droższy...
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  24 kwie 2017, 21:35
 wielkopolskie
#251030
Obiecałem, że coś napiszę o Laufenn S Fit EQ więc już to robię.
Zrobione 1000km i jestem bardzo zadowolony, opona 205/50/R17, według mnie cisza, bardzo dobra przyczepność na mokrym i fajny wygląd. Kupowałem w lutym za 240zł sztuka i nie żałuje.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  12 cze 2017, 7:49
 pomorskie
#253183
Wejdzie, to prawie standard, opona 225/45

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
A-R-T-U-R pisze:Ja ostatnio zakupilem opony w rozmiarze 205/50/17 fulda sport control 2.
Po kilkudziesieciu km moge stwierdzic ze sa duzoooo cichsze niz barumy.
Co bedzie dalej czas pokaze....
To dla mnie zawsze jest ciekawostka z tymi oponami, bo ja miałem fuldy to były głośniejsze od Barum
Awatar użytkownika
By Agness -  26 cze 2017, 11:39
 kujawsko-pomorskie
#253759
pavlos2 pisze:Hejka panowie ...mozecie rzucić okiem i poradzić które opony są lepsze ?Nie chce kupować opon z górnej półki przy rocznym przebiegu 12-14 tys.Mam dwa typy ,lecz nie wiem na kóre się zdecydować .Moje kola to R17 225/45

Uniroyal Rainsport 3 - http://www.oponeo.pl/model-opony/uniroyal-rainsport-3
Dębica Presto UHP 2 - http://www.oponeo.pl/dane-opony/debi...-mfs#138460662
Dębica jest bardzo cichą oponą 66db. Bardzo porządna , w końcu to koncern goodyear. Może wygląd jeszcze słaby ( jeśli ktoś na to zwraca uwagę ) bo nie jest wizualnie tak drapieżna jak Uni. Parametry ma te same co uniroyal , który jest mega głośny. Kupiłam rainsporty i jestem średnio zadowolona . Na mokrym rewelacja, chyba nie ma lepszej opony bo przyczepność jest doskonała. Jednakże sama guma jest twarda i tym samym głośna co powoduje duży dyskomfort .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 82