Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
Awatar użytkownika
By leszek158 -  04 lis 2017, 20:51
 lubelskie
#258475
@Mr. D. "opony przechowuję w poziomie", nie wolno tak, jest zasada = opony przechowujemy w pionie a całe koła z oponami w poziomie, co jakiś czas można i te, i te obrócić.
By Mr. D. -  04 lis 2017, 21:01
 podkarpackie
#258476
@leszek158 Zapomniałem dodać. Opony założone na stalowe felgi. Letnie są na swoich felgach, zimowe na swoich. I właśnie całe koła przechowuje poziomo :). Wiem, wiem że samych opon tak nie wolno traktować.

No nic. Tak czy siak, muszę przeczekać zimę i zobaczyć w jakim stanie będą zimówki (które w przyszłym roku miałem wymieniać. I myślałem o Fuldach ;) ).
Awatar użytkownika
By leszek158 -  04 lis 2017, 21:08
 lubelskie
#258477
Mr. D. pisze:
04 lis 2017, 21:01
...No nic. Tak czy siak, muszę przeczekać zimę i zobaczyć w jakim stanie będą zimówki (które w przyszłym roku miałem wymieniać. I myślałem o Fuldach ;) ).
No to masz problem, a co Tobie doradzali inni mechanicy?
U mnie też zimówki jadą ostatni sezon a na przyszły rok - tak mnie doradził mój nadworny oponiarz - kupuję takie Klebery:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/kleber ... #126782479
By Mr. D. -  04 lis 2017, 21:19
 podkarpackie
#258479
@leszek158 Byłem u dwóch. Tylko jeden uważa, że to wina opony. Jego zdaniem poza tym, że opony będą głośne, to nic nie powinno się stać. Dla pewności w poniedziałek zajadę na wulkanizację, niech oni to zobaczą (może akurat nie będzie już takich kolejek, i pracownicy będą mieli chwilę, żeby bliżej się tym oponom przyjrzeć).
Te Klebery też cenowo ok. Wezmę pod uwagę w przyszłym roku. Dzięki!
By Mr. D. -  10 lis 2017, 21:03
 podkarpackie
#258722
@leszek158 Temat chwilowo przystopował. Byłem u dwóch wulkanizatorów. Jeden mnie totalnie zlał, mówiąc na widok zdjęcia opony że "tak się zdarza", nie był zainteresowany nawet fizycznym oglądnięciem opony, którą specjalnie wziąłem do bagażnika. Drugi też opony nie oglądał, tylko samo zdjęcie. Według niego nie można jednoznacznie powiedzieć jaka przyczyna. Może opona, może zawieszenie.
Mój mechanik cały czas twardo obstaje przy winie opon (feralny egzemplarz). Dla pewności ma mi w przyszłym tygodniu zaglądnąć jeszcze w tylne zawieszenie. Na razie jeżdżę na zimówkach, i co jakiś czas zaglądam czy coś złego się z nimi nie dzieje (żadnych dziwnych ubytków, jak dotąd nie stwierdziłem). Tematu nie odpuszczam, i będę coś jeszcze działał aby mieć 100% pewności, że problem jest tu, a nie gdzie indziej. Jak coś nowego się dowiem, na pewno napiszę :).
By kupszczelisty -  11 lis 2017, 10:00
 wielkopolskie
#258738
Mr. D.
Opony wyglądają jak stare i wysuszone. Może to być kwestia przechowywania, złego ciśnienia w oponach lub amortyzatorów czy sprężyn. Może jeździsz po szutrowych drogach i kilka czynników razem zadziałało.

Ja bym sprawdził amortyzatory bo gdy one słabo tłumią, to koła bardziej podskakują co powoduje szybsze zużycie opon.

Sam do niedawna miałem golfa z przebiegiem 275 000 i w tylnym zawieszeniu nic nie wymieniałem, a opony letnie jak i zimowe były w bardzo ładnym stanie a były kupowane w 2010 zimowe i w 2011 letnie, czyli starsze od Twoich.
By Rost -  13 lis 2017, 16:19
 małopolskie
#258820
kupszczelisty pisze:
11 lis 2017, 10:00

Sam do niedawna miałem golfa z przebiegiem 275 000 i w tylnym zawieszeniu nic nie wymieniałem, a opony letnie jak i zimowe były w bardzo ładnym stanie a były kupowane w 2010 zimowe i w 2011 letnie, czyli starsze od Twoich.

Sugerujesz, że zrobiłeś prawie 300 tys. na jednym zestawie opon?
By Rost -  13 lis 2017, 21:09
 małopolskie
#258845
proxx pisze:
13 lis 2017, 20:51


Panowie, zastanawiam się nad oponami Pirelli. Ktoś miał z nimi doświadczenie? Całkiem fajne parametry mają:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirell ... AsQAvD_BwE

tak się składa, że mam tak owe na przedniej osi w tym samym rozmiarze. Generalnie zeszłej zimy uratowały mnie kilka razy przed skasowaniem przodu.. myślę, że to wystarczająca rekomendacja.
Awatar użytkownika
By ktosiek -  14 lis 2017, 19:09
 lubelskie
#258898
Posiadam te pirelli w takim rozmiarze. Kupowałem w tamtym roku też około 190zł. Jestem zadowolony bardzo. Nie są zbyt głośne. Dobrze się jeździ w zimie, czy na mokrym. Wg mnie są też świetne na większy śnieg. Bez problemu wyjeżdżałem ze śniegu. Mieszkam na wsi, lubelszczyzna, śniegu trochę było w tamtym roku. W szutrówce bez odśnieżania po całonocnych opadach wyjeżdżałem rano bez problemu, śnieg równo z krawędzią zderzaka.
Zrobiłem przez zimę około 6 tyś km. Opony zmienione pod koniec października, jeździłem do kwietnia. Opony dalej jak nówki, znikome ślady zużycia.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 82