Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z zawieszeniem /amortyzatory, sprężyny, układ kierowniczy, felgi, opony, hamulce, tarcze itp.../
By michalza -  25 sty 2019, 8:59
 pomorskie
#271248
Rozmiarówka bardzo by się przydała.
No i pytanie jaki masz budżet na ten cel, bo to też jest istotne. Opony z wyższej półki czyli Continentale czy Micheliny potrafią kosztować średnio 2x więcej niż jakieś budżetowe typu Dębica Passio 2 czy Barum bravuris 3.

Nie bez znaczenia jest też mieszanka: twarda lub miękka. Miękka lekko szybciej się zużywa, ale zapewnia znacznie lepszą przyczepność. Dążę do tego, że styl jazdy ma też znaczenie.
Awatar użytkownika
By JIM -  25 sty 2019, 20:26
 śląskie
#271260
Jeżeli potrzebujesz opon w miarę budżetowych to polecam hankook kinergy eco k425. Co prawda zrobiłem na nich tylko 3000 km i to w passacie B5 (rozmiar 205/55/r16), ale nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Ciche, nie znikały zbyt szybko, a później u brata w służbowym focusie zrobiły jeszcze 40 tkm i umarły śmiercią naturalną.

Jeżeli masz większy budżet to szczerze polecam continental contisportcontact 5 (używałem 205/50/r17). Zrobione w passacie 17 tys km, nowe miały ok. 8,3 mm mięcha, po 3 latach eksploatacji wyszło mi średnio 6,1 mm licząc wszystkie 4 koła mierzone w 8 pkt. Prowadzenie auta wzorowe, rewelacyjnie trzymało się drogi i jestem przekonany, że tańsze opony nie wytrzymałyby niektórych manewrów :P

Wiem, że piszę o zużyciu w passacie, ale opony sprawdzone i mogę szczerze polecić :)
By przemq -  05 lip 2019, 13:02
 świętokrzyskie
#275581
Stoję właśnie przed dylematem kupna nowych opon do gulfa. Obecnie mam rozmiar 225/45/17 i chce zmiany na nieco węższe, najprędzej 205/50/17.
Jednak największy dylemat to marka opon, oczywiście na drogie Pirelli czy inne Micheliny mnie nie stać ( budżet 850zł), ale też nie zamierzam januszować z chinolami.
Na oku mam Kormorany UHP, Dayton Touring 2, Rikken (to samo co kormorany) . Co jeszcze moglibyście polecić?
By rafaello -  05 lip 2019, 13:50
 mazowieckie
#275582
Wbrew pozorom wybór opon, to nie jest taka prosta sprawa, jakby się chciało aby było.
Osobiście jestem przeciwnikiem stosowania opon używanych - jaką mamy pewność skąd takie opony pochodzą: jaki mają przebieg, gdzie były użytkowane, w jakich warunkach były przechowywane...
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku opon nowych, z określoną datą produkcji, gwarancją oraz pewnością, że sprostają nawet na tych trudnych trasach.
Na http://fungusgs-spot.info/opony-i-felgi ... sci-opony/ wrzucam tekst w którym tematyka jakości opon została trochę szerzej opisana.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, 8:23 przez rafaello, łącznie zmieniany 1 raz.
By Rost -  05 lip 2019, 14:30
 małopolskie
#275583
przemq pisze:
05 lip 2019, 13:02
Stoję właśnie przed dylematem kupna nowych opon do gulfa. Obecnie mam rozmiar 225/45/17 i chce zmiany na nieco węższe, najprędzej 205/50/17.
Jednak największy dylemat to marka opon, oczywiście na drogie Pirelli czy inne Micheliny mnie nie stać ( budżet 850zł), ale też nie zamierzam januszować z chinolami.
Na oku mam Kormorany UHP, Dayton Touring 2, Rikken (to samo co kormorany) . Co jeszcze moglibyście polecić?

Rozważ poniższy model:
https://www.opony.com/parametry-opony/l ... #241286115

Jestem na różnych forach, i wszędzie je chwalą, jest to marka Hankook'a tzw. spółka córka, opony są produkowane w ich fabrykach, bodajże na Węgrzech.
By przemq -  05 lip 2019, 15:51
 świętokrzyskie
#275586
Rost pisze:
05 lip 2019, 14:30
przemq pisze:
05 lip 2019, 13:02
Stoję właśnie przed dylematem kupna nowych opon do gulfa. Obecnie mam rozmiar 225/45/17 i chce zmiany na nieco węższe, najprędzej 205/50/17.
Jednak największy dylemat to marka opon, oczywiście na drogie Pirelli czy inne Micheliny mnie nie stać ( budżet 850zł), ale też nie zamierzam januszować z chinolami.
Na oku mam Kormorany UHP, Dayton Touring 2, Rikken (to samo co kormorany) . Co jeszcze moglibyście polecić?

Rozważ poniższy model:
https://www.opony.com/parametry-opony/l ... #241286115

Jestem na różnych forach, i wszędzie je chwalą, jest to marka Hankook'a tzw. spółka córka, opony są produkowane w ich fabrykach, bodajże na Węgrzech.
Drogawe :/
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  05 lip 2019, 17:45
 pomorskie
#275588
Rost pisze:
05 lip 2019, 14:30
tzw. spółka córka, opony są produkowane w ich fabrykach
niestety to że dana firma została wykupiona przez inny duży markowy koncern nie oznacza, że opony muszą być dobrej jakości, najlepszym przykładem jest np. Kormoran, który wg mnie produkuje kiepskiej jakości opony a należą do Michelin
Awatar użytkownika
By tomcio666 -  07 lip 2019, 13:18
 dolnośląskie
#275625
Dexter23pl pisze:
orh pisze:
s99 pisze:Witam,
Przymierzam się do zakupu opon w rozmiarze 195/55/16. Budżet kiepski więc najprawdopodobniej zdecyduje się na opcję:
TYŁ - zeetex zt2000
PRZÓD - barum bravuris 3hm lub dayton d320 evo.
Mam pytanie odnośnie opon zeetex - czy ma ktoś jakiekolwiek doświadczenia z tą marką? Cena wysadza z butów (149zł/szt. w tym rozmiarze) ale boje się szybkiego ząbkowania ewentualnie kiepskiego układania się opon na feldze.
Jeździł ktoś na zeetex-ach? :D
Miałem Barum Bravuris 2 opona klasy budzet, tania, przyzwoita na mokrym, GŁOŚNA !!! bo twarda, przy ostrej jeździe wyrywają się pięknie klocki na bokach opony Obrazek ....
JA na nich jeżdżę drugi rok i nic takiego nie zauważyłem...
w porównaniu do starych letnich kormoranów co miałem to te są prawie bezgłośne* hehe
nie ząbkują się , wg mnie ok temat i nie drogi.
Potwierdzam. Mam Zeetexy w moim Paserati B4. Ciche, trzymają się drogi dobrze i na suchym i na mokrym.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

By Rost -  16 lip 2019, 13:05
 małopolskie
#275813
Miałem opony tej marki. Model Zeetex HP 102 4 szt. kupione jako nowe. Coż mogę powiedzieć... TRAGEDIA
O ile na suchej drodze jeszcze do zaakceptowania, o tyle na mokrej drodze dwa razy przy gwałtownym hamowaniu, musiałem zjeżdżać na pobocze żeby się nie władować w auto stojące przede mną, już nie wspomnę co działo się przy dużych ulewach. Także nie polecam.
Mettenoos pisze:
05 lip 2019, 17:45

niestety to że dana firma została wykupiona przez inny duży markowy koncern nie oznacza, że opony muszą być dobrej jakości, najlepszym przykładem jest np. Kormoran, który wg mnie produkuje kiepskiej jakości opony a należą do Michelin

Mett podałeś najbardziej skrajny przykład. Nie trzeba daleko szukać - koncern Goodyear ma takie marki jak Fulda i Sava. Obie marki robią świetne opony, i obie są made in germany, Sava także.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  16 lip 2019, 21:35
 pomorskie
#275830
"Świetne" to mocne stwierdzenie, nie podpisałbym się pod nim :P
Jeśli są świetni to dlaczego nie produkują opon w rozmiarze 19, 20 itp... cali? :tooth:

W klasie budżetowej są ok



Savy w klasie A i B miałem, mogą być, nie miałem zastrzeżeń, Fuldy miałem i nie byłem zadowolony, głośne i się wyzabkowaly pomimo prawidłowych ustawień geometrii jak i stanu amortyzatorów
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82